Від Нью-Йорка до Попасної

 Листопад 20, 2016

5474_p_17_img_0001Тернопільський художник Микола Мамчур,  картини якого неодноразово виставлялися на Мангеттені,  зі зброєю в руках захищає Батьківщину від російського агресора

Виставка картин під назвою «Відчуття війни», організована творчим об’єднанням «Художники без майстерень» спільно з художньою студією «Picasso», експонувалася на Луганщині

У світ сучасного художнього мистецтва змогли зануритися мешканці Попасної. Виставку картин тернопільських митців Миколи Мамчура та Оксани Дученчук представили в місцевому районному краєзнавчому музеї. Цікавинкою для відвідувачів стала можливість особисто поспілкуватися з автором полотен. Адже Микола Мамчур — військовослужбовець-контрактник, який зараз захищає суверенітет України в районі АТО.

5474_p_17_img_0002— Перебуваючи серед місцевих жителів, бачачи, як важко їм доводиться жити на лінії вогню, я відчув, що потрібно створити для них позитивну, світлу подію. І ось вихованка творчого об’єднання «Художники без майстерень» Оксана Дученчук зібрала власні та мої картини і переправила їх у Попасну, — розповідає автор картин.

У мирному житті Микола Мамчур — художник, письменник, майстер спорту з боксу, володар чорного поясу з карате. Деякий час жив у Сполучених Штатах Америки. Там було проведено 9 виставок митця: одна в штаті Коннектикут, одна — у Вашингтоні й сім — на Мангеттені в Нью-Йорку. Літературні твори Миколи Сергійовича друкувалися в американському журналі «Слово/Word». Повернувшись 2010 року до рідного Тернополя, він створив проект «Художники без майстерень», який став творчим осередком і в межах якого було проведено 14 виставок, зокрема й Польщі. Роботи художника знаходяться в приватних колекціях в Україні, Польщі, Німеччині, Канаді, Америці, Швеції та Англії.

Якщо вдома він — Микола Сергійович, то на війні — боєць із позивним «Фідель». Але він не тільки виконує службові обов’язки. Микола Мамчур із дозволу командира підрозділу організував у місцевій школі Попасної художню студію та спортивну секцію. У роботі зі школярами, які бачили страхіття воєнних дій, є своя специфіка. Інколи діти приходять та кажуть, що, наприклад, Петра чи Василя сьогодні не буде на заняттях, бо в їхню хату влучив снаряд.

— Не просто проводити заняття з дітьми, в кожного з яких складна доля, власний погляд на те, що відбувається зараз у країні. Але я намагаюсь знайти з ними спільну мову. Якщо до дітей ставитись, як до власних, то завжди вдасться створити дружню атмосферу та досягти позитивного результату.

Ділиться враженнями і директорка музею Яна Проскурова:

— Виставка картин Миколи Мамчура та Оксани Дученчук зацікавила мешканців Попасної. І діти, і дорослі відзначають, що роботи креативні, із цікавим сюжетом. Їхні автори — наші сучасники, а деякі полотна відображають теперішні події у країні. Для жителів Попасної дуже важливо відчувати зв’язок з усією країною. І встановити цей зв’язок можна за допомогою мистецтва.

Оксана УРЕТІЙ

Схожi записи: