Українці — герої Польщі: «Кутузов» зі Слобожанщини

 Листопад 18, 2016

5474_p_19_img_0003Василь Войцехович народився 5 січня 1913 року в містечку Краснокутську Харківської губернії. По закінченні школи та сільськогосподарського технікуму десять років працював меліоратором.

1939 року Василь Войцехович вступив до лав Червоної армії й одразу ж потрапив на радянсько-фінську війну. По закінченні Сумського артилерійського училища служив командиром взводу. На цій посаді й зустрів війну.

У серпні 1941 року командир штабної батареї Войцехович пораненим потрапив у полон. Серед тисяч інших військовополонених був етапований до Польщі. Попри поранення дорогою зумів втекти. Через п’ять місяців він зустрів у Хінельських лісах розвідників Путивльського партизанського загону Сидора Ковпака і приєднався до них.

Спочатку Василь був призначений на посаду помічника командира роти, але невдовзі став помічником начальника штабу загону. У січні 1944 року майор Войцехович очолив штаб 1-ї Української партизанської дивізії.

Василь Войцехович забезпечував оперативне керівництво боями, за що Ковпак називав його «Кутузовим». Як начальник штабу вміло планував і рейди територіями України, Білорусії та Польщі.

7 серпня 1944 року майору Василю Войцеховичу було присвоєно звання Героя Радянського Союзу. На той час він уже мав орден Червоної Зірки, орден Леніна та декілька медалей. Невдовзі польський уряд нагородив героя орденом Віртуті Мілітарі.

Герой війни жив у Києві, де і помер 21 квітня 1987 року. Був похований на Байковому кладовищі, 1989 року перепохований у Краснокутську.

Підготував Олексій ТРИГУБ

Схожi записи: