Розумні винаходи від народних умільців: Новий спосіб підвішування медичних нош в автомобілі

 Листопад 19, 2016

5474_p_22_img_0005З початком проведення антитерористичної операції українські вчені, волонтери, студенти створюють прилади, які не лише вдосконалюють уже наявне військове обладнання, а й допомагають нашим військовим у польових умовах. Тож розповімо про народні винаходи, які можуть стати у пригоді.

Учениця Львівської обласної Малої академії наук, уродженка Донецька Анастасія Лівочка винайшла новий спосіб підвішування медичних нош в автомобілі, який дозволяє максимально швидко і без додаткових ушкоджень транспортувати пацієнтів бездоріжжям, повідомляє ZIK. Настя разом із науковим керівником Віктором Колдуном розробили чудовий та необхідний пристрій — портативний та недорогий комплект, який дозволяє будь-який автомобіль потрібної вантажопідйомності перетворити на спеціалізовану машину швидкої допомоги. Для цього застосовується еластична підвіска і демпфери коливань, щоб мінімізувати больові відчуття пацієнта при його транспортуванні. Конструкція швидко і легко монтується не тільки в машинах швидкої допомоги, а й у авто, габарити яких дозволяють перевозити поранених. Такі ноші насамперед призначені для українських бійців у районі АТО. Адже саме під час бойових дій потрібно швидко і безпечно транспортувати поранених.

Як зазначила дівчина, головними перевагами цього пристрою для підвішування є простота, надійність, постійна готовність до експлуатації та можливість бути використаним на практично всіх транспортних засобах.

***

5474_p_22_img_0006До того ж Анастасія Лівочка придумала, як замаскувати дим із пічок, якими користуються в польових умовах, адже він нерідко є орієнтиром для ворога. Конструкція легко виготовляється з металевого листа, вдягається на димохід та змішує дим із повітрям, не дозволяючи йому підійматися високо вгору.

— Спочатку необхідно зігнути навпіл металевий лист. Тоді в нас з’являється ребро жорсткості, потім ми його виправляємо і згинаємо перпендикулярно, — так виходить розсікач диму, — розповідає Анастасія Лівочка.

Схожi записи: