Розумні винаходи від народних умільців: казанок від буковинців

 Листопад 16, 2016

5474_p_22_img_0001З початком проведення антитерористичної операції українські вчені, волонтери, студенти створюють прилади, які не лише вдосконалюють уже наявне військове обладнання, а й допомагають нашим військовим у польових умовах. Тож розповімо про народні винаходи, які можуть стати у пригоді.

Науковці з Буковини розробили унікальний казанок, завдяки якому можна не лише приготувати їжу, а й зарядити телефон, рацію та навіть дивитися телевізор, повідомляє ТРК «Чернівці».

Над розробкою диво-приладу працювали науковці Інституту термоелектрики, залучали також і студентів. Собівартість такого казанка — приблизно 2 тисячі гривень.

— У дно цього казанка вмонтовано термоелектричний перетворювач тепла на електрику, — розповідає директор Інституту термоелектрики Лук’ян Анатичук. — Завдяки такому приладу можна отримати 25 Вт електричної потужності. Він може працювати не обов’язково від багаття, а й від якогось іншого джерела тепла.

З часом всі охочі матимуть змогу придбати такий багатофункціональний казанок. Науковці вже завершують оформлення документації та планують передати прилад у серійне виробництво.

Підготувала Олена КРУГЛЄНЯ

Схожi записи: