Україна цінує підтримку Словенією продовження політики санкцій проти Росії

 Листопад 11, 2016

5473_p_02_img_0001За підсумками зустрічі президенти країн визначили спільність позицій у безпекових питаннях та перспективи розвитку двостороннього співробітництва

«Я дуже дякую пану Президенту за його особисту участь у складанні тої декларації, яка була прийнята, де абсолютно чітко заявлено про підтримку нашого суверенітету та невизнання дій Росії по незаконній анексії Криму, по агресії на Сході нашої держави», — сказав Петро Порошенко під час заяви для представників ЗМІ за підсумками зустрічі з Президентом Словенії та переговорів делегацій, повідомляє сайт глави держави.

«Я дуже дякую за таку абсолютно чітку позицію. Ми вдячні Словенії за підтримку продовження санкцій аж до повного виведення російських військ і відновлення суверенітету та територіальної цілісності України», — підкреслив глава Української держави.

Петро Порошенко проінформував, що обговорив з Президентом Словенії ситуацію в окупованому Криму. «Ми відзначили, що триваюча мілітаризація півострова та масове порушення прав людини викликають серйозне занепокоєння усієї міжнародної спільноти. Я подякував пану Президенту за те, що Словенія є співавтором резолюції Генасамблеї ООН щодо порушення прав людини в окупованому Криму», — сказав він.

Президент зауважив, що Україна вдячна Словенії «за таку чітку і послідовну позицію».

Під час обговорення ситуації на Донбасі глава держави також подякував за вагому допомогу словенських друзів українцям, які постраждали внаслідок російської агресії. За його словами, дуже символічним є те, що 240 українських дітей, які стали сиротами через російську агресію, мали можливість відпочити в Словенії і особисто переконатися в перевагах європейського вектору розвитку нашої держави.

«Ми домовились розширити співробітництво України і Словенії в рамках міжнародного трастового фонду з підвищення рівня безпеки людини, офіс якого нещодавно був відкритий у Києві», — сказав Президент та висловив сподівання, що найближчими часом будуть реалізовані ті проекти, щодо яких існують відповідні напрацювання з імплементації реформ, проекти яких уже розроблені.

Глава Української держави також зазначив, що Президент Словенії висловив підтримку політики відкритих дверей щодо НАТО, і Словенія готова надати допомогу в проведенні реформ, які наближають Україну до міжнародних стандартів безпеки. Президент зазначив, що і ухвалення Стратегічного оборонного бюлетеня, і реформування сектору безпеки і оборони у відповідності до стандартів НАТО значно підвищили ефективність дій у цьому важливому напрямку.

Президент Петро Порошенко та Президент Республіки Словенія Борут Пахор за підсумками проведених переговорів ухвалили спільну декларацію про співробітництво країн.

Декларацією визначаються пріоритетні напрями двостороннього співробітництва, до яких належать, зокрема, співпраця у галузі безпеки з метою подолання і попередження нових викликів і загроз; поєднання необхідних зусиль задля припинення акту агресії Росії на Донбасі та відновлення суверенітету України на території Криму; розвиток міжпарламентського, секторального та регіонального співробітництва; подальше поглиблення зв’язків України та Словенії у культурно-гуманітарній сфері.

Схожi записи: