Майже кожен п’ятий контрактник Донбасу – переселенець

 Листопад 9, 2016

IMG_0164_498x310Звісно, багатьох цікавить процедура призову на військову службу переселенців із окупованих російсько-сепаратистськими силами земель. Адже є ті, кого непокоїть аспект безпеки: чи достатньо патріотичні ці персони, чи вистачає «фільтрів» під час відбору, чи не підготуємо ми таким чином поповнення для симпатиків «молодих республік» тощо.

Про особливості цієї роботи в Донецькому регіоні розповів заступник очільника відділу комплектування обласного військкомату майор Андрій Глущенко.

– На підконтрольній Україні території Донеччини приходять і стають на військовий облік люди, які мають місця реєстрації в окупованих теренах. Це відбувається шляхом поновлення обліку. Приміром, такий переселенець перебував на обліку у військовому комісаріаті Горлівки чи Макіївки, але зараз проживає, наприклад, у Краматорську чи Слов’янську. Тепер він стає до нас на тимчасовий облік і далі, по завершенню стандартних процедур оформлення, виконує свій конституційний обов’язок, захищаючи Україну, – пояснює Андрій Аркадійович. – Серед строковиків та майбутніх контрактників таких осіб приблизно 20%. Хочу запевнити і журналістів, і громадян, що у нас та інших компетентних органів є належна інформаційна база, відповідно якої ми здатні прослідкувати, була чи ні певна особа у складі незаконних збройних формувань на території ОРДЛО.

– Оскільки кожна військова людина приймає присягу на вірність українському народові, а це певне юридичне зобов’язання, то за зраду інтересів держави вона несе сувору кримінальну відповідальність, – долучається до розмови заступник керівника АТО по взаємодії із громадськістю та ЗМІ полковник Сергій Жалюк. – Ми апріорі вважаємо, що всі, хто народилися й живуть в Україні, є її патріотами. Якщо людина не уникає призову, треба вважати, що вона свідомо йде до наших Збройних Сил. Із нами служить багато офіцерів і сержантів із Донеччини, які продемонстрували безліч прикладів героїзму й самопожертви. Прикро визнати, що дезертирами бували українці із далеких від передової областей.

Геннадій КАРПЮК

 

Читайте також:

Кожен десятий кандидат на укладення контракту на службу в ЗС України в Донецькій області – жінка

Українці — герої США: Бункери знищив особисто командир…

Морпіхи ВМС ЗС України беруть участь у курсах підготовки за стандартами НАТО

Схожi записи: