Замість кабінету психолога — дельфінарій

 Листопад 8, 2016

5472_p_16_img_0002Вже більше року в Науково-дослідному центрі Збройних сил України «Державний океанаріум» в Одесі проводиться робота із соціально-психологічної реабілітації учасників АТО. Дослідники вважають, що спілкування з дельфінами дає не лише естетичну насолоду, а й медичну користь: емоції, які при цьому відчуває людина, загоюють душевні рани й нормалізують психічний стан. За деякими припущеннями, таким сприятливим чином діють ультразвукові хвилі, які виходять від дельфінів.

Сьогодні дельфінотерапія є новим напрямком реабілітації, який існує в Україні не більше п’яти років. Вона — альтернативний, нетрадиційний метод психотерапії, в основі якого спілкування людини й дельфіна. За процесом слідкують кілька фахівців — лікар, ветеринар, тренер, психолог.

— У нас розглядається декілька методик соціально-психологічної реабілітації військовослужбовців — учасників бойових дій на Сході України з використанням дельфінотерапії. Ми співпрацюємо з культурно-оздоровчим комплексом «НЕМО» і проводимо сеанси дельфінотерапії. При цьому не використовуємо державні кошти, це спонсорська допомога, — розповідає начальник науково-дослідного управління Науково дослідного центру Збройних Сил України «Державний океанаріум» полковник Денис Зубрицький.

За словами офіцера, курс психофізіологічної реабілітації розрахований на десять сеансів. Ефективність дельфінотерапії багато в чому обумовлена унікальними здібностями самих морських ссавців. Дельфін яскраво демонструє інтерес до партнера по спілкуванню, активно взаємодіє, привертає до себе увагу, демонструє дружелюбність, щирість намірів. У нього розвинені когнітивні здібності і допитливість. Будь-яка людина в воді для дельфіна є незграбною і безпорадною, як хворий родич, котрому необхідно надати допомогу: підштовхнути й утримати на плаву.

— Під час сеансу дельфінотерапії військовослужбовці з задоволенням плавають разом з дельфінами, гладять їх, роблять спробу встановити тактильний контакт. Спілкування з дельфіном містить такі лікувальні фактори, як позитивні емоції, седативний, відволікаючий, активізуючий та катарсичний ефекти, — пояснює дельфінотерапевт «НЕМО» Анна Зінченко. — Спілкування і взаємодія з дельфінами сприятливо діють на людей, у них поліпшується сон, підвищується життєстійкість організму, знижується рівень тривожності, зникають переживання і страхи, що вкрай важливо для тих, хто перебував у напруженій ситуації під час бойових дій у районі АТО.

Слова фахівця підтверджують і самі військовослужбовці.

— Це в мене вже п’ятий сеанс, і я зараз почуваюся набагато краще — зміцнився сон, зменшилася дратівливість, з’явився хороший апетит, стала менше боліти голова після контузії, — говорить учасник АТО майор Руслан Соколовський.

Сергій ДАНИЛЕНКО

Читайте також:

Майже кожен п’ятий контрактник Донбасу – переселенець

«Мова — душа народу…»

Українці — герої США: Один проти десятьох

«Для нас головне — не дати солдатам занепасти духом»

Схожi записи: