Незаконно вилучені землі Тарутинського полігона повертаються до військового відомства

 Листопад 5, 2016

672ded7f38cfc00d0db5d520f225fcadda0f1065За рішенням Міністра оборони України, відомство спільно з органами військової прокуратури вживає заходів щодо повернення незаконно вилучених земель оборони. У межах цієї роботи у 2014–2016 роках фактично повернуто Міністерству оборони земельні ділянки колишнього Тарутинського загальновійськового полігона на Одещині загальною площею майже 7 тис. гектарів, які в минулі роки органи місцевої влади незаконно передавали комерційним структурам на свій розсуд.

Як повідомили в Управлінні комунікацій та преси МО України, робота щодо повернення решти незаконно вилучених земель полігона триває.

Одночасно у ЗМІ поширюються заяви екологів зі звинуваченнями на адресу оборонного відомства про розорювання «заказника» «Тарутинський степ».

Міністерство оборони заперечує наявність об’єктів природно-заповідного фонду на території Тарутинського полігона, але підтверджує інформацію щодо намагань певних органів місцевої влади створити їх на землях оборони в незаконний спосіб.

Так, 2011 року рішенням місцевих органів влади всупереч законодавству було оголошено про створення ландшафтного заказника «Тарутинський степ». Постановою Одеського окружного адміністративного суду 2012 року рішення про створення «заказника» визнано протиправним і скасовано.

Тоді ж землі на території Тарутинського полігона незаконно розорювалися та здавалися органами місцевої влади комерційним структурам за копійки у довгострокову оренду на 49 років.

Наприклад, з 2007 по 2012 рік більше 10,5 тис. гектарів незаконно здавалися за ціною 125 гривень за гектар, а близько 6 тис. гектарів здавалися під пасовища по 5 гривень за гектар.

Тепер Міністерство оборони на правах власника укладає угоди щодо спільної обробки землі за ринковими цінами — в середньому від 1850 до 2300, а з наступного року — не менше 2300 гривень за гектар. Дані кошти спрямовуються у спеціальний фонд Міноборони для покращення соціального захисту військовослужбовців та членів їхніх сімей. Тільки цього року отримано понад 5,5 млн гривень, спрямованих на будівництво житла для військовослужбовців.

Схожi записи: