100 000 кілометрів — на великогабаритній машині

 Жовтень 30, 2016

5471_p_13_img_0002Професію військового водія багато хто навіть в армійському середовищі вважає тиловою. Але на війні водії нерідко стають не меншими героями, ніж ті, хто відбиває атаки ворога на передній лінії оборони. З розповідей ветеранів Другої світової, війни в Афганістані та досвіду бойових дій на Донбасі знаємо, наскільки важливою і часто небезпечною є робота військових автомобілістів у зоні бойових дій. Підвезення боєприпасів та пального, евакуація поранених — далеко не весь перелік їхніх завдань…

Одним із кращих водіїв 137-го об’єднаного центру матеріально-технічного забезпечення Повітряних Сил ЗС України є технік автомобільної роти автомобільного батальйону старший прапорщик Юрій Дуков. 22 роки у Збройних Силах України, 24 роки водійського досвіду, словом, його професіоналізм не викликає сумнівів.

У березні 2014-го він понад 20 разів побував на окупованому півострові, вивозячи тралом КрАЗ-260В авіаційну техніку. Юрій Дуков привіз до Вінниці на авіаційно-ремонтний завод літак Ан-2, вивіз з Новофедорівки, де дислокувалася бригада морської авіації, до її теперішнього місця дислокації 12 вертольотів Ка-27 та Ка-29. Ще довелося перевезти два вертольоти Мі-8: вже відремонтований — із захопленого загарбниками Севастопольського авіаційно-ремонтного заводу на Миколаївщину, а другий — з аеродрому в Кіровському на завод у Конотопі.

До району проведення АТО старший прапорщик Юрій Дуков почав їздити ще до оголошення самої антитерористичної операції — на початку весни. Очевидно наша розвідка мала певні відомості про можливий розвиток подій, й аналітики у вищих штабах прорахували й визнали за необхідне передислокувати зенітні ракетні комплекси «Бук-М1» подалі від східних кордонів. І ось ще на початку воєнного конфлікту з Росією вінницькі водії-авіатори вивозили з тих місць «Буки». Юрію Васильовичу довелося перевезти 6 машин. Возили їх углиб країни, як прийнято казати, у визначений район.

Згодом настав час, і ці ж зенітні ракетні комплекси вже повертали на Донбас — у райони бойового чергування підрозділів ЗРВ Повітряних Сил. Окрім грізних «Буків», довелося перевозити й цілком мирний вантаж — майно мобільного госпіталю. Загалом же за два минулі роки досвідчений водій здолав на своїй великогабаритній машині близько 100 000 кілометрів.

Олексій ТРИГУБ

Схожi записи: