25 років розбудови Збройних Сил України, закарбованих у газетних рядках «Народної армії»

 Жовтень 29, 2016

5471_p_19_img_00012007 рік: курсом уперед, більш наступально, не зупинятися перед труднощами

Вже стало традицією, коли кожен керівник військового відомства визначає пріоритетні напрямки реформування Збройних Сил України на наступний рік. От і Міністр оборони України Анатолій Гриценко у передноворічній промові перед особовим складом військового відомства та Генштабу сказав: «2007 рік буде не менш наступальним та енергійним у проведенні реформ, а там, де зустрінуться труднощі, впевнено їх долатимемо». Окрім того, були визначені конкретні гасла і напрями подальшої розбудови національної армії. Зокрема 2007 рік проголосили Роком безпеки на арсеналах, базах, складах озброєння, а також переходу до принципово нових підходів до підготовки військ.

Газета «Народна армія» розпочала друкувати матеріали про те, як виконувалися ці завдання. Так, уже 6 січня з’явилася аналітична стаття «Від колишніх полігонів до сучасних військових навчальних центрів». У ній йшлося про оптимізацію системи наявних полігонів та перетворення їх на сучасні навчальні центри. Першою «ластівкою» став Яворівський загальновійськовий полігон першої категорії, який є найбільшим у Європі. На ньому створена інфраструктура, яка дозволяє проводити бойове злагодження як механізованих, так і танкових, артилерійських підрозділів. У цьому навчальному центрі створили можливості для навчання також військовослужбовців армій країн Східної Європи та НАТО.

Під рубрикою «2007-й — рік безпеки» «Народна армія» надрукувала серію матеріалів про запобігання виникненню надзвичайних подій у військових арсеналах та на складах. Серед таких публікацій — «Небезпечна спадщина потребує уваги і витрат» («НА» за 10 січня), «Ліквідувати, не можна залишити» («НА» за 13,17,18 січня 2007 року).

2007-й має стати роком кардинальної зміни ставлення до армії. Таку думку висловив у публікації «Народної армії» в номері за 14 березня Міністр оборони України Анатолій Гриценко. «Мабуть, ми дуже заспокоїлись, знаходячись у часі, далекому від війни, — зазначив він. — Пересічні громадяни нерідко вважають, що в Україні завжди пануватиме мир і спокій, а тому проблеми армії — далеко не першочергові. Тож цілком достатньо забезпечувати її за залишковим принципом». Керівник військового відомства з цього приводу наголосив, що коли 2007 року не відбудуться кардинальні зміни у ставленні до армії, то її залишать найдосвідченіші, найбільш професійні офіцери, і цьому ніхто не зможе завадити. Коли немає палива, щоб літаки літали, чи коштів на продовження ресурсів літаків, модернізацію техніки, то невдовзі весь складний військовий комплекс буде небоєздатним, а у його відновлення доведеться вкладати значно більше грошей.

Володимир ЧІКАЛІН  

Схожi записи: