Практика є обов’язковим елементом курсантського вишколу

 Жовтень 29, 2016

5471_p_07_img_0002Досвід країн-членів НАТО в організації освітнього процесу став темою для обговорення в ході круглого столу, який відбувся на факультеті військово-морських сил Національного університету «Одеська морська академія».

Головними доповідачами на заході стали курсанти факультету ВМС, які мають досвід навчання за кордоном. Вони довели інформацію стосовно організації освітньої діяльності у вищих військово-морських навчальних закладах країн-членів НАТО, зокрема, у Королівському коледжі ВМС Великобританії, Військово-морській академії імені Ніколи Вапцарова (Республіка Болгарія), в Академії Військово-морських сил Республіки Італія (місто Ліворно) та в навчальному центрі «Черниця» Академії ВМС Республіки Польща.

Майбутні офіцери флоту поділилися враженням від стажування на навчальних і бойових кораблях країн Європейського Союзу. Наприклад, курсанти пройшли стажування на вітрильних навчальних суднах ВМС Республіки Італія «Палінуро», «Амеріго Веспуччі» й на кораблях Військово-морських сил Республіки Франція. Також курсанти флотського вишу пройшли двомісячну практику на кораблі Військово-морських сил Республіки Польща «Воднік».

Робота круглого столу була дуже насиченою та цікавою. Курсанти висували конкретні пропозиції щодо збільшення кількості практичних занять безпосередньо на кораблях та у військових частинах, модернізації матеріально-технічної бази навчального закладу, впровадження курсу лідерства, вивчення іноземних мов та введення в навчання спеціалізованої документації за стандартами НАТО.

— Важливо, що під час круглого столу разом із командуванням національного флоту ми торкнулися проблем організації вивчення низки навчальних дисциплін, які є обов’язковими у збройних силах провідних країн світу. Особливо це стосується курсів лідерства та поглибленого вивчення іноземних мов. Не менш значуще місце у дискусії відводилося темі навчальної практики. Дійшли спільної думки, що практика є обов’язковим елементом вишколу майбутніх офіцерів. Маємо надію, що невдовзі на факультеті відбудуться якісні зміни, — поділився враженнями курсант 3-го курсу Олексій Манжула.

Геннадій ХАЛАШ

Схожi записи: