Глава держави: Україна сподівається на підтримку НАТО у спонуканні Росії до виконання Мінських угод

 Жовтень 21, 2016

79685de23aefe1f538979dbd5e6f5b77_1476980228_extra_largeПрезидент Петро Порошенко обговорив Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом питання врегулювання ситуації на Донбасі та впровадження Мінських угод.

По це повідомляє Адміністрація Президента України.

«Я дуже вдячний Єнсу Столтенбергу за його тверду солідарність з Україною і підтримку нашого бачення повного врегулювання ситуації. Ми сподіваємось, що наш незмінний партнер НАТО буде тиснути на Росію для того, щоб вона повністю впроваджувала Мінські угоди, особливо в плані безпеки», – сказав Петро Порошенко під час спілкування з представниками ЗМІ за підсумками зустрічі з Генсеком НАТО.

Президент зазначив, що під час зустрічі було продовжено «довірливий обмін думками щодо ситуацій з безпеки в Україні», з огляду на агресію Росії проти незалежної і суверенної України.

Глава Української держави детально поінформував Генерального секретаря НАТО щодо нещодавньої ескалації ситуації на Донбасі. Петро Порошенко також розповів про зустріч у Нормандському форматі, яка відбулась у середу в Берліні. «У нас відбулась досить довга дискусія і більшість питань стосувались ситуації безпеки», – сказав він.

«Україна подовжує бути абсолютно відданою Мінським угодам і готова впроваджувати свою частину зобов’язань, але не за рахунок українських інтересів», – наголосив Президент.

Петро Порошенко підкреслив, що Україна наполягає на негайному впроваджені всього пакету безпеки, включаючи комплексне перемир’я, повний доступ моніторингової місії ОБСЄ до всієї окупованої території, складів з боєприпасами тощо.

«Саме тому Україна запропонувала комплексну «дорожню карту» з двома основними принципами – принцип продовження, незмінності, а також принцип гарантування. Ми задоволені тим, що наші французькі і німецькі колеги нас підтримали. І вони підтвердили, що це абсолютно важливий крок у ситуації безпеки», – зазначив він.

Петро Порошенко зауважив, що впровадження комплексної «дорожньої карти», що є частиною Мінського процесу, – це пов’язані кроки з безпеки і політичні кроки, і це єдиний засіб повністю впровадити Мінські угоди.

Генеральний секретар Північноатлантичного альянсу наголосив, що «українська криза залишається чорною плямою на карті Європи». «Підтримка НАТО залишається непохитною. Ми продовжуємо підтримувати суверенітет та територіальну цілісність України. І ми не підтримуємо і не будемо підтримувати незаконну анексію Криму Росією. І ми дуже занепокоєні триваючою дестабілізацією ситуації на Сході України з боку Росії», – підкреслив Єнс Столтенберг.

Він також додав, що імплементація Мінських домовленостей є необхідністю, бо це єдина життєздатна можливість забезпечити мирне вирішення ситуації на Донбасі.

«Росія несе особливу відповідальність за виконання Мінських угод, бо вона досі підтримує сепаратистів і перешкоджає повному та безпечному доступу ОБСЄ до окупованих територій», – зазначив голова Альянсу.

Схожi записи: