У рамках стратегічних командно-штабних навчаннях «Рубіж — 2016» ВМС ЗС України проводять практичні дії в морі, у повітрі й на суходолі

 Жовтень 20, 2016

14650487_633416873528253_5341012930664019119_nВійськово-Морські Сили Збройних Сил України в рамках стратегічного командно-штабного навчання «Рубіж-2016» інтенсивно проводять практичні дії в морі, у повітрі і на суходолі.

Про це повідомляє Командування ВМС ЗС України.

Загалом до практичних дій залучені понад 1100 військовослужбовців, близько 10 кораблів і суден, літальні апарати морської авіації, ракетно-артилерійські, інженерні і спеціальні підрозділи. Підрозділи здійснюють марші на великі відстані, проводять тактичні, залікові тактичні і бойові навчання, тактико-спеціальні заняття.

Надання допомоги аварійному кораблю в морі, рятування особового складу, що опинився на воді, – залікове тактичне навчання на таку тему проведено у дивізіоні пошуково-рятувальних суден.

Під час заходів перевірено дії аварійно-рятувального загону по боротьбі з надходженням забортної води на аварійному кораблі в морі, дії екіпажів по боротьбі з пожежею, у рятуванні особового складу, що плаває на воді. Крім того, удосконалено взаємодію між особовим складом аварійно-рятувального загону і бойовими розрахунками суден, а також з авіацією флоту по пошуку та рятуванню людини, що опинилася на воді.

Роль судна, що потерпало лихо у морі (через отриману пробоїну в корпусі судна), виконувало кілекторне судно «Шостка», йому на допомогу приходив санітарний катер «Сокаль» з аварійно-рятувальним загоном на борту. У свою чергу, навчання з рятування особового складу, що опинився на воді, характеризувалося тим, що військові моряки під час пошуку людини не знали, де вертоліт фактично приводнив манекен, і так само авіатори не володіли точною інформацією про місцезнаходження у морі людини, коли її манекен виставили корабели.

Варто додати, що на виході в море відпрацьовані дії водолазної групи по пошуку і підйому на поверхню затонулого об’єкту різними методами, з фактичним розгортанням водолазної станції на водолазному катері.

 

Читайте також:

Повітряне командування «Схід» удосконалює свої професійні навички у керуванні військами в ході протиповітряної оборони

Бійці матимуть літні та зимові берці

Схожi записи: