25 років розбудови Збройних Сил України, 2006 рік: Програма реформування нова, а забезпечення її виконання?

 Жовтень 22, 2016

wb_cover2Президент України Віктор Ющенко наприкінці 2005 року своїм указом затвердив Державну програму розвитку Збройних Сил України на 2006–2011 роки. Але виконання її розпочалося за несприятливих як для держави, так і для Збройних Сил умов. 2006 рік успадкував від попереднього багато проблем. Так, оборонний бюджет на 2005 рік був схвалений лише в березні. У країні двічі змінювався уряд. Після президентських виборів відбулися великі зміни в усій управлінській вертикалі держави. Виникли труднощі економічного плану. Наприклад, удвічі зросла вартість пального, на 35 відсотків — житла тощо. Ці та інші фактори нестабільності не могли не вплинути на виконання нової державної програми розвитку Збройних Сил. Попри це, керівництво військового відомства було налаштоване на подальше реформування Української армії. Про це «Народна армія» розповіла 5 січня 2006 року, висвітливши позицію Міністра оборони України Анатолія Гриценка щодо стратегії на наступні шість років. Зокрема, він повідомив про запровадження нового підходу до організації бойової підготовки. Відтепер кожна бригада, полк, батальйон, ескадрилья, дивізіон, екіпаж бойового корабля тощо знатимуть, що вони робитимуть за тієї чи іншої ситуації, як можна використовувати їхній потенціал як у мирний час, так і за виникнення надзвичайної ситуації. Він поставив завдання щодо вирішення проблеми, коли у війську надто багато старших офіцерів і замало — молодших. Було вжито заходів щодо максимального очищення армії від усього, що її плямує.

У новій державній програмі реформування Збройних Сил одним із пріоритетних напрямків було визначено розвиток ВМС ЗС України. Про це наголосив керівник військового відомства під час урочистої церемонії введення в бойовий склад корвета «Тернопіль». Газета 18 лютого надрукувала звіт з цієї події, розповіла про перспективи ВМС України. Зокрема, повідомила про ухвалення державної програми «Корвет». Будівництво кораблів такого класу передбачалося фінансувати з держбюджету. Але, на жаль, ці наміри так і не втілили в життя через брак коштів.

З цього приводу варто нагадати, як була виконана попередня програма розвитку армії. 26 травня «Народна армія» надрукувала щорічник «Біла книга-2005: оборонна політика України». У ній було оприлюднено підсумки втілення програми в життя протягом 2001–2005 років. Зокрема зазначалося, що ефективність військової реформи за цей період була нижчою за затверджену.

Володимир ЧІКАЛІН  

Схожi записи: