25 років розбудови Збройних Сил України, закарбованих у газетних рядках «Народної армії»

 Жовтень 21, 2016

5470_p_21_img_00012006 рік: започатковано систему безперервної професійної підготовки офіцерів, державних службовців

Напередодні 2006 року Міністр оборони України Анатолій Гриценко підписав низку директив, у яких були визначені завдання на цей період розбудови Української армії. Так, одна з них стосувалася вдосконалення системи підвищення професіоналізму офіцерського складу і державних службовців Збройних Сил України. Цим документом була запроваджена система безперервної курсової підготовки генералів, офіцерів та державних службовців протягом усієї службової кар’єри, незалежно від посади. Ним також було затверджено перелік таких курсів, середній термін навчання на яких мав тривати від 2 до 8 тижнів. Передбачалося, що кожен офіцер, держслужбовець один раз за п’ять років має підвищити власну кваліфікацію. Також були розроблені такі плани на 2006–2007 навчальні роки. Редакція «Народної армії» активно долучилася до висвітлення виконання цієї директиви. І вже 1 лютого була надрукована стаття під назвою «Вся служба — навчання…» У ній наводився такий приклад: щорічна ємність курсової підготовки офіцерів та держслужбовців становитиме 1100 осіб, що цілком задовольнить потреби ЗС України. На таке навчання 2006 року було сплановано близько одного мільйона гривень.

Керівник військового відомства видав також директиву «Про основні заходи кадрового забезпечення Збройних Сил України на період 2006–2011 років, подальшого удосконалення кадрової політики». Поява її була обумовлена ухваленням Закону України «Про чисельність Збройних Сил України на 2006 рік», яким затверджено чисельність армії станом на 30 грудня у кількості до 221000 осіб, із них 165 тисяч військовослужбовців. Коментуючи директиву, Міністр оборони України Анатолій Гриценко нагадав, що 2005 року у зв’язку з проведенням організаційно-штатних заходів було звільнено з військової служби майже 19 тисяч військовослужбовців, серед них понад 9 тисяч офіцерів. При цьому він наголосив, що реформування армії за жодних умов не можна розглядати як механічний процес скорочення чисельності війська. Втім це унікальна можливість відібрати кращих військовослужбовців. Тому було поставлено завдання кадровим органам максимально уважно ставитися до кожного з них, призначати на вищі посади тих із них, хто має більший досвід служби. Вперше в історії Збройних Сил цією директивою встановлено єдину уніфіковану форму підготовки подання щодо призначення на посади, звільнення з військової служби, направлення на навчання за кордон.

У березні 2006 року мали відбутися вибори до Верховної Ради України. Для забезпечення волевиявлення людей у погонах керівник оборонного відомства Анатолій Гриценко видав директиву «Про заходи щодо сприяння реалізації виборчих прав військовослужбовців Збройних Сил України». «Народна армія» у номері за 12 січня надрукувала інтерв’ю із заступником голови Центральної виборчої комісії України Миколою Мельником, який роз’яснив права і порядок участі в цій кампанії представників національного війська. Він наголосив, що виборці у погонах — це обов’язкові люди, які в переважній більшості прийдуть на виборчі ділянки і проголосують. Своєю чергою глава держави підписав Указ «Про забезпечення проведення демократичних, чесних і прозорих виборів 2006 року». Про те, як вони пройшли і представники яких політичних партій отримали мандати народних депутатів, наша газета повідомила у номері за 12 квітня в матеріалі під назвою «У парламенті — 5 політичних сил». Отже, із 45 політичних партій і блоків, які боролися за місця у Верховній Раді, реалізувати бажане змогли лише п’ять.

Володимир ЧІКАЛІН  

Схожi записи: