«Україні потрібна сучасна потужна зброя, яка зупинить агресора…»

 Жовтень 20, 2016

5470_p_01_img_0001Збройні Сили України отримали 157 оновлених та модернізованих одиниць озброєння та техніки різного призначення

«Держава зараз робить усе можливе для того, щоб зразки нової техніки постійно надходили до війська. Вітчизняний оборонно-промисловий комплекс відіграє ключову роль у підтриманні високого рівня бойової та мобілізаційної готовності сил і засобів сектору безпеки, нарощуванні їх оперативних спроможностей», — зазначив Президент України Петро Порошенко під час церемонії передачі озброєння та військової техніки особовому складу Збройних Сил, яка відбулася у місті Чугуєві Харківської області наприкінці минулого тижня

За словами Президента, державний концерн «Укроборонпром» за два останні роки передав до війська понад 12 тис. зразків військової техніки та озброєння, повідомляє сайт глави держави.

«Країні потрібна сучасна нова потужна зброя, яка захистить Україну від агресора, зупинить і знищить його, захистить життя наших громадян», — сказав Петро Порошенко.

Глава держави вручив сертифікати відповідності озброєння та військової техніки командирам підрозділів ЗСУ, оглянув техніку та поспілкувався з військовими.

5470_p_03_img_0001Загалом було передано більше ніж 150 одиниць техніки різного призначення, серед якої бойові розвідувально-дозорні машини (БРДМ), бойові машини піхоти різних модифікацій (БМП), зенітно-ракетні комплекси, модернізовані танки Т-64 та Т-80, великовантажні автомобілі КрАЗ, артилерійське озброєння, інше озброєння та засоби тилового забезпечення.

Для потреб Повітряних Сил Збройних Сил України передано модернізовані бойові вертольоти Мі-24 з новою навігаційною системою, які обладнані двигунами українського виробництва, та транспортні вертольоти Мі-8, літаки МіГ-29, Су-25, Су-27 та АН-26, а також радіолокаційні станції.

Президент України підкреслив, що тільки завдяки спільним зусиллям військових, суспільства, влади українська армія за рівнем бойової майстерності стала однією з найдосвідченіших та найефективніших на континенті.

«Якщо ми хочемо вижити як нація, як народ, як держава, маємо витрачати на Збройні Сили та безпеку мінімум 5% ВВП — як це не обтяжливо і не важко для бюджету, для економіки, для соціальної сфери», — наголосив Петро Порошенко.

За його словами, якщо дивитися на ці витрати у масштабі світових цін на зброю й техніку, якщо порівнювати наш військовий бюджет з аналогічними видатками інших країн, то очевидно, що ми діємо в умовах обмеженого і дуже скромного фінансового ресурсу.

«Перед науковцями, конструкторами, керівниками оборонних підприємств поставлено надважливе завдання з розробки та виробництва нового ракетного озброєння, комплексів крилатих ракет, нових зразків артилерійських систем, високоточних боєприпасів, безпілотних літальних апаратів ударного типу, засобів космічної розвідки, радіоелектронної боротьби, контрбатарейної боротьби», — зазначив Президент.

Глава держави повідомив, що наступного року на закупівлю та ремонт озброєння планується витратити близько 11 млрд гривень. Він також наголосив, що ймовірність ескалації військового конфлікту на Сході України залишається значною.

«Я наголошую на тому, що війна ведеться, і захист, і оборона нашої держави — це справа не лише наших Збройних Сил. Це справа всього українського народу, всього суспільства, влади. Ми всі маємо зробити максимум можливого для того, щоб захистити нашу свободу, нашу демократію, нашу територіальну цілісність, наш суверенітет», — підкреслив Президент.

«У випадку повномасштабного російського вторгнення, яке ми, на жаль, не виключаємо, ми готові дати гідну відповідь», — заявив Петро Порошенко.

Глава держави зазначив, що за такої складної ситуації Збройні Сили України мають бути постійно готові до виконання завдань будь-якої складності. Для цього вони повинні мати добрий бойовий вишкіл, здатність до миттєвого і ефективного реагування на дії противника.

«Як Верховний Головнокомандувач звертаюся до вас з вимогою — не втрачати набуті в боях потенціал та навички, постійно вдосконалювати знання, майстерність і навченість, посилювати пильність та, у разі загострення обстановки, не вагаючись, виконати поставлені бойові завдання», — сказав Петро Порошенко.

Підготував Вадим КОВАЛЬОВ

Схожi записи: