«Будучи агресором в Україні, Росія не може бути миротворцем деінде»

 Жовтень 13, 2016

5469_p_22_img_0001Дії Росії в Сирії прогресивна світова спільнота називає варварством, а не боротьбою з тероризмом Одним із найважливіших чинників впливу на інтереси України стало чергове загострення відносин США та провідних країн ЄС з Росією, але тепер вже з сирійського питання Причиною стало порушення перемир’я у Сирії після ракетно-бомбового удару по гуманітарному конвою поблизу м. Алеппо (яке перебуває під контролем сил опозиції), якого завдали бойові літаки військ режиму Башара Асада та військово-космічні сили Росії 19 вересня поточного року. Після цього розпочалися масовані бомбардування міста та наступ на нього сирійських урядових сил. При цьому режим Асада за прихованої підтримки Росії застосовує заборонені міжнародними угодами види зброї, зокрема касетні та запалювальні фосфорні бомби, а також бойові хімічні речовини. Як зазначили у своєму нещодавньому експрес-аналізі експерти Незалежного аналітичного центру геополітичних досліджень «Борисфен-Інтел», це питання стало предметом обговорення на екстреному засіданні Ради безпеки ООН наприкінці вересня. З огляду на збереження права вето у Росії жодного конкретного рішення прийнято не було. Водночас США, Франція та Велика Британія у спільній заяві звинуватили Росію у пособництві режиму Асада, а також назвали її дії в Сирії варварством, а не боротьбою з тероризмом. Окремі заяви зробила кожна з провідних західних країн, серед яких і ті, які вважаються Москвою її потенційними союзниками.

Компетентно Експерти Незалежного аналітичного центру геополітичних досліджень «Борисфен-Інтел» Виходячи з поточних дій Росії, яка і не думає виконувати умови перемир’я на Донбасі, слід чекати подальших заходів Москви з провокування напруженості в зоні конфлікту на Сході України. З огляду на фактичну відсутність перспектив скасування США та ЄС санкцій проти Російської Федерації, тепер уже і через проблеми довкола Сирії та збиття літака Boeing-777 рейсу МН-17, російсько-терористичні війська з високою ймовірністю активізують бойові дії проти сил АТО. По суті, про розведення військ та встановлення миру на Донбасі з боку режиму В. Путіна не може бути й мови. Москва лише затягує час, намагаючись виснажити Україну та її західних союзників. При цьому кремлівський режим відверто робить ставку на можливість дострокових парламентських та президентських виборів в Україні, на чому активно наполягають як проросійська опозиція в парламенті нашої держави, так і окремі, так звані націонал-демократичні сили.

Так, за заявою Державного департаменту США, обстріл гуманітарного конвою, а також підтримка Росією військової операції режиму Асада в м. Алеппо повністю суперечать заявам Москви про «прихильність до дипломатичного врегулювання ситуації в Сирії». З огляду на зазначене, США не відкидають можливості введення нових санкцій проти Росії тепер уже з сирійського питання. Разом з цим, Державний департамент США попередив Росію про «можливість перенесення дій ісламських екстремістів із Сирії на територію Російської Федерації». Своєю чергою представник Великої Британії в ООН М. Райкрофт прямо звинуватив Росію у провокуванні конфлікту та стражданнях мирного населення в Сирії. Ще більш жорстку позицію зайняла Франція, яка відкрито визнала причетність Росії до військових злочинів у Алеппо, що, на її думку, не може залишитись без покарання. Аналогічну точку зору стосовно дій Росії в Сирії продемонструвала Італія. Як і у випадку збройної агресії Росії проти України, постійний представник РФ при ООН В.Чуркін заперечив причетність Москви до подій у Алеппо. За словами російського представника, «Росія не збирається нікому і нічого доводити в односторонньому порядку». Найбільш чітку оцінку дій Росії в Сирії та Україні надав міністр закордонних справ Литви Л. Лінкявічус: «Будучи агресором в Україні, Росія не може бути миротворцем деінде». Окрім того, міжнародні спостерігачі заявляють про прибуття до району Алеппо близько трьох тисяч російських найманців, які беруть участь
у бойових діях на боці режиму Асада. Усе це повністю нівелює всі зусилля Росії щодо досягнення компромісів із США та ЄС і з «українського питання». 29 вересня 2016 року Президент США Барак Обама та Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель у телефонній розмові надали спільну оцінку діям Росії в Сирії як «продовженню агресивної політики Москви». Порушення Росією перемир’я в Сирії вкотре підтвердило відверту безвідповідальність режиму В. Путіна, який ніколи не виконує взятих на себе зобов’язань, якщо це не відповідає його інтересам.

Підготував Вадим КОВАЛЬОВ

Схожi записи: