Відпочинок дітей учасників АТО триває. Одні їдуть в Угорщину, інші — в Болгарію, а хтось до Польщі…

 Жовтень 11, 2016

5468_p_18_img_0002Пропозицій щодо відпочинку дітей учасників АТО цього літа було доволі багато. Пришкільні табори, санаторії в різних куточках України, закордонні тури… І хоча літо вже закінчилося, можливість гарно відпочити є й тепер.

Нещодавно п’ять десятків діток із родин учасників АТО, а також загиблих військовослужбовців із Закарпаття, відправилися на відпочинок до угорського міста Балатонфельдвар. Програма для закарпатської малечі доволі насичена: ознайомлення з історичними й архітектурними пам’ятками та традиціями цієї країни.

— Це не перша поїздка дітей українських героїв до Угорщини. Співпраця між двома країнами в межах проекту «Діти за мир в усьому світі» розпочалася ще минулого року, — повідомляють у центрі допомоги учасникам АТО Закарпатської ОДА. — Влітку одна група відвідала угорський Балатонфельдвар, інша — Прагу та Болгарію.

Тим часом півсотні дітей учасників АТО з Буковини вирушили на острів Раб, що в Хорватії. Там, крім екскурсій, у них відбудеться зустріч із послом України в Хорватії Олександром Левченком.

— Оплатила відпочинок приймаюча сторона, — розповів Ігор Богатирець, заступник голови Чернівецької ОДА. — З обласного бюджету виділили кошти лише на переїзд дітей.

Інша група дітей учасників бойових дій повернулася з Польщі. На канікули їх запросив польський підприємець. Протягом тижня діти відпочивали на Розточчі, а також відвідали Краків та соляну шахту «Велічка».

Утім чимало учасників АТО і досі не скористалися нагодою оздоровити свою дитину. Хтось через брак інформації, хтось через скептичне до неї ставлення, а хтось через обмежену кількість місць у певній програмі. Як показує практика, безкоштовно відправити дитину в табір дійсно можна. Головне — не лінуватись і шукати таку можливість. У першу чергу необхідно звернутися до органів соціального захисту населення за місцем проживання.

Анастасія ОЛЕХНОВИЧ

Схожi записи: