«Червона калина» чекає на гостей

 Жовтень 12, 2016

5468_p_18_img_0001Українська діаспора США оголошує набір дітей для другого заїзду за Програмою психологічної і фізичної реабілітації «Покоління майбутнього»

З 21 жовтня по 5 листопада 2016 року діти, батьки яких загинули чи були важко поранені в районі проведення АТО, зможуть пройти курс реабілітації в санаторії «Червона калина» в Рівненській області. Після медичного обстеження хлопці та дівчата віком від 10 до 17 років отримають необхідні лікувальні процедури.

— Програма «Покоління майбутнього» надзвичайно важлива для цих дітей, навіть якщо вони не виказують своїх страждань, — розповідає координатор проекту Лариса Кадуріна. — Із досвіду попереднього заїзду, який відбувся навесні цього року, можу сказати, що користь від програми величезна. Учасники знайшли тут не просто друзів, а й однолітків, які здатні зрозуміти їхнє горе. Вони відчули, що їхні батьки — герої, і побачили, що є люди, які щиро хочуть їм допомогти.

Волонтери та персонал санаторію докладають усіх зусиль, щоб юні гості почувалися затишно. Із дітьми займатиметься професійний психолог та відома волонтерка Ольга Протасова. У своїх заняттях вона використовує всесвітньо визнані методики, зокрема ігрову та арт-терапію. Планується приїзд відомої поетеси Майдану Анастасії Дмитрук, авторки вірша «Никогда мы не будем братьями», та міс «Україна — Всесвіт-2016» Олени Сподинюк. Окрім того, організатори заїзду сподіваються, що санаторій надасть, як і минулого разу, можливість безкоштовно відвідувати басейн та сольову кімнату. Розраховують і на те, що Львівська залізниця допоможе із придбанням квитків, адже діти прибувають з усіх регіонів України.

Проживання в санаторії, харчування та лікувальні процедури за медичними показами повністю оплачуватимуть благодійники із США. Там ще 50 років тому усвідомили необхідність надання психологічної реабілітації членам сімей військовослужбовців. У цій країні створили програму «Консультування тяжких втрат», яка надає кваліфіковану допомогу в подоланні стресу, викликаному загибеллю близької людини. Вісімдесят відсотків цієї допомоги здійснюється урядом США через громадські організації.

— На жаль, ми бачимо, що нині в Україні існує проблема психологічної реабілітації військовослужбовців та їхніх дітей, особливо коли це стосується родин загиблих. Тому у представників української діаспори в США виникла ідея розпочати в Україні програму «Покоління майбутнього», — говорить один із волонтерів проекту Богдан Боровець. — Найбільш незахищеними виявились родини добровольців. Тож завдяки ініціативі волонтерів із благодійних громадських організацій «Інститут суспільного розвитку США» та «Правий сектор США» і виникла програма реабілітації дітей. Залучаються гроші як приватних осіб у вигляді пожертв, так і від продажу різноманітних сувенірів. Під час українських фестивалів, які організовуються громадами наших співвітчизників, ми продаємо сувеніри, книжки, диски з фільмами.

Автором одного з таких фільмів про героїв-добровольців АТО і є Богдан Боровець. Він відвідував Україну, побував у районі АТО. Результатом цієї поїздки став документальний фільм «Патріоти». Під час програми реабілітації першого туру в санаторії було знято ще один фільм — «Покоління майбутнього» — про дітей-сиріт та саму програму. Разом із іншим волонтером Михайлом Козаренком вони відвідують зустрічі українських емігрантів, демонструють фільми та розповідають про те, що відбувається на Сході України. Українці в США із неабиякою зацікавленістю стежать за перебігом подій на Батьківщині та завжди готові до благодійних пожертв.

Волонтери проекту висловлюють прохання з розумінням поставитися до деяких можливих обмежень в організації. Адже все побудовано на громадській ініціативі і винятково на благодійних засадах. Усі небайдужі, хто має бажання надати допомогу, можуть зв’язатися із Ларисою Кадуріною через електронну скриньку чи надіслати допомогу на адресу «Червоної калини», яку легко знайти в Інтернеті. Також долучитися до ініціативи можна і на сторінці у мережі Facebook.

Оксана УРЕТІЙ

Перелік необхідних документів:

1) копія свідоцтва про народження дитини;

2) копія 1 та 2 стор. паспорта мами або офіційного опікуна;

3) свідоцтво про загибель/поранення батька (довідка, наказ Міністерства оборони або інші документи);

4) 3 фото дитини (3х4 см) з ім’ям та прізвищем на зворотному боці;

5) заповнена аплікація для реєстрації в програмі та правила поведінки з підписом матері/опікуна і дитини;

6) підписані «Правила поведінки та вимоги перебування під час програми».

Окрім того, після підтвердження участі у програмі необхідно оформити в сімейного лікаря санаторно-курортну карту (форма N 072/о) та медичну довідку про стан здоров’я і щеплення.

Документи надсилайте на електронну адресу: kadurinalb@ukma.kiev.uа

або поштою: 04070, м. Київ, вул. Сковороди, 2, 9-й корпус (бурса) Києво-Могилянської академії, кім. 20.

Кадуріна Лариса Борисівна — +38 (050) 845–55–71.

Схожi записи: