25 років ЗСУ, 2004 рік: Як чистили «Авгієві стайні»?

 Жовтень 10, 2016

0b2f0c040ebc7d604eec2218e94516d0059ae34aАналізуючи надруковані матеріали військових журналістів 2004 року, звернув увагу на те, що з номера в номер відбувалося посилення їхнього критичного змісту і звучання. При цьому слід відзначити, що під вогонь критики потрапляли не тільки другорядні проблеми і посадовці первинних військових ланок, а й більш значущі представники керівних структур військового відомства. Наведу кілька прикладів. Так, у номері за 30 квітня був надрукований критичний матеріал під назвою «Як «заштукатурили» будкошторис по вул. Симеренка». У ньому наводилися конкретні факти завищення вартості будівництва житла, замовленого ГоловКЕУ ЗС України. З’ясуванню причин і винних у надзвичайній ситуації — пожежі й вибухах боєприпасів на 275-й артилерійській базі ракет і боєприпасів «Народна армія» в номері за 14 травня присвятила гостро критичний матеріал «Новобогданівська трагедія: «артемівський синдром…» Та чи не вперше військові журналісти вийшли за вузько відомчі теми і критичним оком подивилися на ті органи державної влади, від діяльності яких залежить реформування Збройних Сил. Маю на увазі критичні нотатки «Закон прийняли, а реформування війська — заблокували?..», що був надрукований 17 червня разом зі стенограмою розгляду у Верховній Раді України законів про реформування Збройних Сил.

Ці та інші гострі критичні публікації стали можливі також завдяки підтримці журналістів «Народної армії» з боку керівництва Міноборони України, яке намагалося вичистити «авгієві стайні» військового відомства.

Указом Президента України Леоніда Кучми від 24 вересня 2004 року Міністром оборони було призначено генерала армії України Олександра Кузьмука. Представляючи новопризначеного керівника військового відомства, глава держави визначив завдання Міністерства оборони щодо реформування Збройних Сил. Серед головних — приведення українського війська у відповідність до світових стандартів.

Володимир ЧІКАЛІН  

Схожi записи: