Військові частини забезпечені медичним майном на 90%, а лікарськими засобами — на 87%

 Жовтень 7, 2016

1ff3ebbc44efПро це під час брифінгу в прес-центрі Міністерства оборони України повідомив начальник Центрального військово-медичного управління — начальник медичної служби ЗС України полковник медичної служби Едуард Хорошун.

— Збройні Сили України вдячні волонтерським організаціям та громадянам, які надали санітарну техніку та активно залучилися до лікувально-евакуаційного процесу, — наголосив полковник медичної служби Едуард Хорошун. — На сьогодні медичні підрозділи забезпечені спеціальною медичною технікою на 80%, санітарною — на 66%, броньованою санітарною — на 45%, що дозволяє виконувати завдання за призначенням.

Він також повідомив, що до кінця року планується надходження до ЗС України 50 одиниць повноприводної санітарної техніки, а на наступний рік — ще не менше 100. Окрім цього, медична служба ЗС України у вересні 2016 року отримала 5 санітарних автомобілів типу ХАММЕР з комплектами медичного оснащення для розподілу в бойові бригади. Один такий автомобіль уже перебуває в районі проведення АТО, 4 — тимчасово залучені до навчань у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки, що відбуваються неподалік Львова, повідомляє Управління зв’язків з громадськістю ЗС України.

— У 2016 році отримано 22 одиниці МТЛБУ та 16 одиниць МТЛБС, які також виконують завдання за призначенням. Додатково до кінця року планується отримати 16 одиниць МТЛБС, — поінформував начальник медичної служби ЗС України та зазначив, що бойові частини укомплектовані сучасними аптечками на 100%.

Приміром, переглянуто підходи до професійної навченості військових медиків та індивідуальної підготовки кожного бійця з питань надання само- та взаємодопомоги.

Протягом 2014–2016 років у військових підрозділах Збройних Сил відновлено посади: стрільців-санітарів у відділеннях, штатних санітарів у взводах, санітарних інструкторів у ротах. До штатів медичних пунктів батальйонів введено посаду лікаря та броньовану евакуаційну техніку, збільшено чисельність середнього медичного персоналу, що дало можливість скоротити час до надання першої медичної допомоги та за часовим показником наблизити її до стандартів НАТО. Також було переформатовано структуру медичної роти бригади, яка за спроможністю наближена до аналогічних підрозділів країн-членів Північноатлантичного альянсу.

Схожi записи: