Траєкторію польоту «Вільхи» можна коригувати

 Вересень 27, 2016

5466_p_10_img_0001Нещодавно на полігоні під Одесою завершився черговий вдалий етап випробувань нової 300-міліметрової ракети українського виробництва проекту «Вільха». Загалом здійснено 14 успішних пусків таких ракет із РСЗВ «Смерч».

Технічні характеристики «Вільхи» тримають у таємниці. Але деякі з них оприлюднили. Так, військові експерти зазначають, що радіус дії нової ракети можна порівняти з відповідною характеристикою уже відомого тактичного ракетного комплексу «Точка-У». Втім у «Вільхи» краща точність влучання. Усі комплектуючі для виробництва — вітчизняні, зокрема нова система управління, ракетне паливо та бойова частина.

Передовою є система наведення, яка дозволяє коригувати траєкторію польоту ракети завдяки імпульсним двигунам. «На відміну від російських аналогів, українські ракети — керовані, й саме тому ефективніші. Вони точніше вражають цілі, що було доведено під час випробувань», — наголосив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов, який був присутній на полігоні під час пусків ракет.

Ракета здатна нести різні види бойових частин, що дозволяє застосовувати її як засіб ураження наземних та морських цілей. Ракету розроблено дніпропетровським КБ «Південне», систему наведення — ДП «Державне київське конструкторське бюро «Луч».

Андрій ЛИСЕНКО

Схожi записи: