У фізпідготовки на фронті — особливий регламент

 Вересень 26, 2016

5466_p_15_img_0001Воїни АТО на практиці впевнилися, що фізкультура значно прискорює відновлювальні процеси в організмі

 Як зауважують фахівці, основною метою фізпідготовки в районі проведення АТО є зміцнення здоров’я, підвищення працездатності, покращення самопочуття. Джерелом гарної фізичної кондиції навіть на передовій є силові тренування, пробіжки у максимальному темпі невеликих дистанцій, спортивні ігри, відточування прийомів рукопашного бою та комплексів відновлювальної гімнастики. Звісно, все це залежить від рівня безпеки та бойових завдань, які потрібно виконати. На фронті все «танцює» саме від цих аспектів.

— Перевірено практикою: щоденне виконання фізичних вправ, причому із застосуванням елементів, що максимально наближають до умов бойових дій, прискорює адаптацію до перебування в безпосередній близькості до ворога, покращує психофізику особи, впевненість, — говорить начальник відділу фізичної підготовки управління бойової підготовки Головного управління підготовки Збройних Сил України полковник Олег Чернявський. — Проте та сама практика рекомендує за чотири доби до переміщення на лінію зіткнення сторін припинити заняття з фізпідготовки з високим рівнем навантаження. А в період відновлення боєздатності найдоцільнішою формою підготовки є військово-прикладні вправи.

Зрозуміло, що в бойових умовах чітко визначити якийсь графік спеціальної фізичної активності непросто — на цю роботу впливає надто багато чинників, щоб можна було її планувати до години. Фронтовий регламент — немов інша планета, де спочатку потрібно вижити, а вже потім займатися підтримувальним процесом. Але і без нього нікуди. Про це говорять самі офіцери та бійці з передової. Натепер накопичено певний масив такого досвіду і рекомендацій командирів підрозділів, що перебували на лінії зіткнення.

За словами полковника Олега Чернявського, доступними і необхідними формами у перервах між виконанням бойових завдань, на привалах, стоянках, під час переміщення виявилися фізкультурні паузи з виконанням спеціальних вправ для прискорення відновних процесів організму. Передовсім — для кращої роботи серцево-судинної, дихальної, центральної нервової систем. Результатом ставало швидке зняття втоми, поява відчуття бадьорості. Доведено, що навіть звичайна гімнастика допоможе уникнути небезпечних помилок і нервових зривів у льотчиків, інженерів-операторів АСУ, офіцерів оперативно-стратегічного рівня управління.

Геннадій КАРПЮК

Схожi записи: