Хаду — синергія давніх і сучасних практик

 Вересень 25, 2016

74594— Хорошу ефективність у розрізі профілактично-оздоровчих заходів у районі антитерористичної операції довели деякі авторські системи, зокрема гімнастика Хаду, — зауважує полковник Олег Чернявський.

Хаду — це комплекс вправ для спини, суглобів та м’язів усього тіла, система розвитку й оздоровлення організму людини авторства Звіада Арабулії, яка бере початок з практики хатха-йоги. Гімнастика має таку назву на честь гірського селища Хаду в Грузії, звідки походить давній рід Арабулі. Особливість цієї гімнастики в тому, що вправи у ній виконують без обмежень і будь-якого інвентарю. Навантаження відбувається за рахунок напруження м’язів-антагоністів, зазвичай не задіяних у процесі фізичної активності. Хаду практично унеможливлює ризик травмування. Вправи виконують до повного стомлення (обов’язкова умова, інакше ефект буде мінімальним) тієї групи м’язів, яку тренують. Звичайне заняття триває близько години.

До речі, результатом співпраці Федерації Хаду із Генштабом ЗС України стала розробка методики «Хаду-Мілітарі», де вправи адаптовано до польових та екстремальних умов. Під час її презентації представник оперативного командування «Схiд» капітан Андрій Ваврін позитивно оцінив ефективність методики. Та й бійці виказують реальну зацікавленість цією гімнастикою. Між іншим, згадана федерація безоплатно підготувала інструкторів для навчання військових Хаду.

— Комплекси «Хаду-Мілітарі» враховують специфіку військових спеціальностей та бойових ситуацій. Головне, що вони за рахунок регулярних тренувань реально здатні утримувати на достатньо високому рівні боєздатність військовослужбовців. Також ця гімнастика сприяє швидкому відновленню функціоналу організму, приміром, усуненню болю у м’язах, зменшенню відчуття втоми та впливу бойових психогенних чинників тощо, — пояснює очільник відділу фізичної підготовки управління бойової підготовки Головного управління підготовки ЗС України. — Власне, докладно про цю гімнастику можна дізнатися з підготовленого нами ще торік посібника «Гімнастика Хаду в польових умовах» та відповідних ресурсів у Інтернеті.

Геннадій КАРПЮК

Схожi записи: