Корупція в Україні — не менше зло, ніж російські танки

 Вересень 22, 2016

5466_p_03_img_0002Наприкінці минулого тижня у Києві завершилася 13-та щорічна зустріч Ялтинської європейської стратегії (YES), в якій взяли участь відомі європейські політики і світові діячі з двадцяти країн.

Ключовими темами 13-ї щорічної зустрічі стали проблеми єдиної Європи після BREXIT, криза біженців, глобальні загрози тероризму та радикалізму, а також проблема соціальної нерівності та шляхи її подолання у глобальному масштабі.

Особливе місце в дискусіях відводилося ситуації в Україні. Зокрема учасники заходу обговорили стан процесу реформ і перетворень у країні, бар’єри, що існують на цьому шляху, проблеми підтримки демократичного розвитку України з боку Заходу, а також перспективи подальшого розвитку країни. Окрема дискусія була присвячена відносинам між Росією та Заходом у геополітичних умовах, що змінюються.

Топ-темою одного з днів триденної зустрічі стало подолання корупції. Зокрема іноземні фахівці по боротьбі з корупцією, висловлюючи позитивні думки, вказували й на наявні проблеми. Так, шведський економіст Андерс Аслунд зауважив, що в українському депутатському корпусі є спроби нівелювати систему е-декларацій.

У промові на зустрічі Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман зауважив, що саме популізм та корупція привели Україну на межу бідності і підривають її державність.

— Політики іноді розпочинають позицію знищення, але вони не помічають одну річ: вони таким знищенням знищують себе, — але нічого, якщо їх не буде, — вони підривають державність нашої країни. Тут є величезна проблема і виклик, — заявив Володимир Гройсман та наголосив, що водночас із російською агресією в України є не менш небезпечні вороги — популізм і корупція.

За його словами, упродовж років незалежності у країні культивувалася корупція, підривалася інституційна спроможність держави, докладалися зусилля для підтримки слабкої судової системи.

— Падіння рівня життя, корумпованість системи управління державою, олігархізація і багато інших речей були спричинені тим, що ніхто не думав, як ми будемо жити завтра. Короткі інтереси тієї чи іншої політичної групи, помножені на популізм, зробили нашу країну бідною, — наголосив очільник уряду і додав, що між ресурсами України та її можливостями є величезний дисбаланс: — Це означає тільки єдине — щось у нашому домі не так.

Прем’єр-міністр навів приклад цілеспрямованої політики, що проводилася раніше в енергетичній сфері, щодо втрати незалежності країни: «Ціни на газ були занижені, власний видобуток знищувався, натомість укладалися міжнародні контракти, які зобов’язали нас бути рабами Російської Федерації».

Також Володимир Гройсман зауважив, що після того, як уряд вчасно вніс до Верховної Ради проект бюджету на 2017 рік, деякі політики почали його критикувати, навіть не ознайомившись із документом.

Прем’єр-міністр наголосив, що політики мають працювати професійно й відкрито, а не прагнути сподобатися людям: «Той, хто хоче сподобатися, має йти в артисти».

«Час безвідповідальної, популістської політики в Україні минув», — наголосив голова уряду.

Схожi записи: