«Російська збройна агресія змусила близько 1,8 млн українців шукати нового дому»

 Вересень 21, 2016

5466_p_03_img_0001Президент України Петро Порошенко у Нью-Йорку виступив на засіданні найвищого рівня 71-ї Генеральної асамблеї ООН, яке було присвячено збільшенню потоків біженців і мігрантів

За словами Президента, безпрецедентна міграційна криза і наплив біженців стали важливим іспитом для людства — понад 250 мільйонів людей з різних причин покинули свої домівки.

«Ця глобальна криза вимагає від нас спільної відповідальності та скоординованих зусиль. Тому сьогодні я б хотів висловити свою солідарність з тими, хто, проти своєї волі, були змушені покинути рідні домівки», — сказав Петро Порошенко.

Президент держави також наголосив, що зовнішня агресія та спонсорований Росією тероризм є ворогами людства в багатьох куточках світу. «Російська збройна агресія змусила близько 1,8 млн українців шукати нового дому в межах країни. Через це Україна опинилася серед першого десятка країн з найбільшою кількістю переміщеного населення», — повідомив він.

За словами Президента, усі зусилля світового співтовариства будуть марні, якщо не усунути першопричини проблеми, а саме — зовнішню агресію та порушення міжнародного права.

«Ми не маємо права закривати очі на бомбардування Росією цивільних об’єктів у сирійському Алеппо чи на українському Донбасі. Йдеться не лише про дотримання гуманітарних принципів», — висловив переконання Петро Порошенко та наголосив на необхідності покладання відповідальності на державу, яка порушує міжнародне право та фундаментальні свободи, в результаті чого цивільне населення змушене залишати своє житло.

«Необхідно якнайскоріше розробити такий міжнародний механізм відповідальності, а також міжнародні зобов’язальні рамки для захисту прав внутрішньо переміщених осіб», — зазначив Президент.

Глава держави зазначив, що українська влада послідовно демонструє відданість необхідності забезпечення належного захисту переміщених осіб, розроблено та запроваджено відповідні рамки з тим, щоб гарантувати їм соціальний захист, забезпечити доступ до системи охорони здоров’я, освіти, працевлаштування. Про це йдеться у повідомлені прес-служби Президента.

«Наша самовіддана робота дозволила, зокрема, попередити виникнення ще однієї суттєвої хвилі біженців у Європу», — підкреслив Петро Порошенко.

Президент подякував усім урядам та гуманітарним партнерам за підтримку України в цей тяжкий час, але при цьому зазначив, що «ми не можемо постійно перебувати в режимі реагування». «Нам потрібне остаточне та стале вирішення проблеми, а саме припинення російської агресії проти України», — сказав він.

Президент наголосив на важливості політичної декларації, яка ухвалена і пропонує інклюзивні рамки для розвитку подальшого співробітництва та координації зусиль світового співтовариства. Він зазначив, що цей документ приділяє належну увагу ключовим аспектам людської міграції, зокрема необхідності боротьби з ксенофобією, дискримінацією, торгівлею людьми.

Петро Порошенко також нагадав, що Україна стала однією з перших європейських країн, яка ще далекого 1998 року криміналізувала відповідальність за торгівлю людьми.

Президент закликав забезпечити належне фінансування програм ООН, щоби ліквідувати розрив між виділенням коштів та реальними гуманітарними потребами. Він привітав той факт, що Декларація закладає підвалини для реагування на потреби внутрішньо переміщених осіб. «Їх захист та підтримка — це наш моральний та політичний обов’язок», — сказав Петро Порошенко.

Глава держави також заявив про необхідність відновлення посади Спеціального представника Генерального секретаря ООН з питань внутрішньо переміщених осіб.

Схожi записи: