Укладайте контракт до демобілізації

 Вересень 14, 2016

5465_p_01_img_0001У разі укладання контракту на військову службу до звільнення за демобілізацією мобілізований військовослужбовець отримує більше переваг

Наближається час звільнення з військової служби в запас особового складу, призваного під час шостої черги часткової мобілізації. Серед цієї категорії військовослужбовців є чимало тих, хто має намір продовжити військову службу за контрактом. Водночас перед майбутніми контрактниками постає питання, як бути: підписати контракт безпосередньо у військовій частині, чи потім, через місяць-другий після «дембеля». Дехто через недостатнє знання чинного законодавства, хибно вважає, що мобілізовані військовослужбовці після укладання контракту втрачають робоче місце та середній заробіток, а ще — не матимуть відпочинку після року служби, оскільки залишаються по суті у військовій частині. Ті, котрі вважають, що при звільненні з військової служби матимуть відпочинок на свій розсуд і якщо не працевлаштуються, то повернуться на військову службу з укладанням контракту, при цьому нічого не втрачаючи, помиляються.

Тимчасовий виконувач обов’язків начальника Головного управління персоналу — заступник начальника Генерального штабу ЗС України генерал-майор Володимир Талалай пояснив, що варіант продовження військової служби без звільнення, шляхом укладання контракту є більш привабливим.

 

Чому варіант продовження військової служби без звільнення, шляхом укладання контракту є більш привабливим:

  1. При укладанні контракту (на будь-який термін) мобілізованими (як і іншими категоріями громадян) робоче місце та середній заробіток не втрачається (відповідні зміни були внесені до ст. 119 Закону України «Кодекс законів про працю України» у 2015 році).
  2. При укладанні контрактів їм не припиняється виплата пенсій. При цьому вона здійснюється з урахуванням додаткової вислуги років під час повторної військової служби (до дня демобілізації або звільнення). Отже, чим довша ця додаткова вислуга років, тим більшим буде розмір пенсії. Водночас після звільнення мобілізованих весь період часу до прийняття їх на військову службу за контрактом буде втрачено, тобто не зараховано до вислуги.

При цьому зазначені пільги зберігаються до завершення «особливого періоду» та до дня фактичної демобілізації (контрактники матимуть можливість звільнення).

  1. При укладанні контракту мобілізованими їм виплачується одноразова грошова винагорода: офіцеру — десять мінімальних зарплат, що становить 14 500 грн; сержанту — дев’ять, або 13 050 грн; солдату — вісім, тобто 11 600 грн (відповідно до постанови КМУ від 14.05.2015 № 406). При укладанні контракту цивільним громадянам із запасу така допомога не виплачується.
  2. Після укладання контракту мобілізованими вони можуть, подавши відповідний рапорт, за рішенням командира відбути у чергову відпустку терміном на 30 діб (якщо вона не була використана раніше), що дозволить відпочити від військової служби.

5465_p_04_img_0001Таким чином, мобілізований військовослужбовець при укладанні контракту у військовій частині отримує значні переваги: він не втрачає жодної пільги та часу на відпочинок, одержує грошову винагороду та продовжує накопичувати вислугу років під час повторної військової служби для перерахунку та збільшення пенсії.

Часто потенційні кандидати в контрактники висловлюють побоювання, що у разі укладення контракту на проходження військової служби у Збройних Силах України на термін 6 місяців вони продовжуватимуть службу понад зазначений у контракті строк. Насправді це не відповідає дійсності, а наведені вище переваги зберігаються до завершення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації (мобілізовані, що підписали подальший контракт, мають можливість звільнення після його закінчення).

Якщо військовослужбовці за мобілізацією бажають продовжити військову службу за контрактом у іншій військовій частині, для цього також не потрібно звільнятися — вони можуть подати рапорт щодо їхнього переміщення до іншої військової частини, маючи письмову згоду командира цієї частини, з подальшим укладанням контракту. У разі переїзду до нового місця служби вони отримають підйомну допомогу в розмірі місячного грошового утримання плюс по 50 відсотків на кожного члена сім’ї.

Інф. «НА»

Схожi записи: