Уроки мужності — прикмета часу

 Вересень 10, 2016

1386334494Іншою прикметою часу, що вирізняє цьогорічний День знань в Україні, є проведення уроків мужності. Нарешті в державі почали серйозно замислюватися про відновлення військово-патріотичного виховання на прикладах звитяг українського воїнства.

Приміром, у Рівному понад два десятки військовослужбовців провели уроки мужності у школах і ліцеях міста. Так, у заході в навчально-виховному комплексі «Колегіум» взяв участь представник Управління оперативного командування «Захід» підполковник Віталій Денисенко. Офіцер розповів школярам про виконання завдань у районі АТО, відповів на численні запитання.

Директор «Колегіуму» Петро Куделя каже, що дітям дуже потрібні живі приклади героїзму й сумлінного служіння Батьківщині: «Дуже важливо, щоб школярі від очевидців дізнавалися про роль та місце військових з нашого міста в боротьбі проти російського окупанта».

А в Харкові 16 курсантів із двох військових вишів, які брали участь у проведенні антитерористичної операції, виступили перед вихованцями Державної гімназії-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус».

— Я розповів дітям про те, як розумію важку, але почесну професію захисника Вітчизни. Порадив не боятися труднощів армійського життя й докладати зусиль на шляху до оволодіння новими знаннями, — сказав другокурсник Гвардійського факультету військової підготовки НТУ «ХПІ» сержант Ігор Веретенніков.

Примітно, що кожен четвертий кадет походить з військової династії, а в кожного п’ятого батько чи мати побували в районі бойових дій. Приміром, у восьмому класі навчається Владислав Литвинов — син спецпризначенця, який загинув у жовтні 2014-го в ДАПі.

Підготував Геннадій КАРПЮК

Схожi записи: