Морська «дубинка» агресора, або чим росіяни збираються «примушувати до миру» своїх сусідів…

 Вересень 9, 2016

7678541Крилата ракета «Калибр» (раніше проект ОКР «Бирюза»), по кодифікації НАТО — SS-N-27 «Sizzler» (з англ. — «Випалювач»). Ця російська крилата ракета великої дальності дії призначена для ураження морських (як надводних, так й підводних — у варіанті ракета-торпеда) та наземних цілей. Виготовляється в кількох модифікаціях відповідно до призначення. Є основною зброєю у новітньому російському ракетному комплексі типу Club.

Тактико-технічні характеристики ракет сімейства «Калибр», які нині перебувають на озброєнні Збройних сил Росії, достеменно невідомі. Однак за багатьма непрямими даними можна стверджувати, що ця ракета має такі параметри: дальність дії — у протикорабельному варіанті до 370 км, у варіанті «для наземних цілей» — до 2000 км; бойова частина — від 200 до 450 кг може бути фугасною, осколково-фугасною чи касетною (є варіант з ядерною БЧ); стартова маса — від 1770 до 2300 кг; швидкість польоту в швидкості звуку: на маршовій ділянці польоту близько 0.8 Маха, біля цілі — до 2–2.9 Маха; наведення на ціль здійснюється переважно інерціальною системою наведення та радіолокаційною ГСН, є варіанти з корекцією через системи ГЛОНАСС та GPS.

У ході польоту ракета діє на гранично малих висотах. Під час подолання маршової ділянки ця висота становить: над морем — 20 м, над суходолом — 50–150 м, під час заходу на ціль знижується до 10 м.

На сьогодні ракетами сімейства «Калибр-НК» і «Калибр-ПЛ» оснащуються перспективні та новітні кораблі, підводні човни російського, індійського та китайського флотів. За словами нинішнього головкома ВМФ РФ адмірала Віктора Чиркова, в найближчому майбутньому більшість кораблів ВМФ РФ радянського виробництва, включаючи крейсери проекту 1144, есмінці проекту 956 і великі протичовнові кораблі проекту 1155, пройшовши модернізацію, будуть оснащені ракетними комплексами з ракетами «Калибр» і «Оникс».

Костянтин МАШОВЕЦЬ

Схожi записи: