В Україні створено 85-тисячний корпус резервістів

 Вересень 9, 2016
У кого є підготовлені резерви — тому  ворог не страшний

У кого є підготовлені резерви — тому ворог не страшний

У Збройних Силах України розпочались масштабні збори з резервістами. Протягом вересня 2016 року до них залучать 9 бригад усіх оперативних командувань у 5 областях. Буде задіяно більше 8000 резервістів, 10% з яких — офіцери

Особливістю проведення зборів є залучення близько 1000 резервістів у кожну бригаду одночасно. Під час зборів резервістів наказом Генерального штабу заборонено залучати до нарядів, господарчих робіт, стройової підготовки тощо. Час зборів максимально використовуватиметься для підвищення рівня бойової підготовки, злагодженості дій підрозділів і екіпажів

Хто знає, що таке мобілізаційна робота в нинішніх українських реаліях, той досить схвально сприймає дані, наведені Генеральним штабом ЗС України щодо наявної кількості резервістів — оперативного військового резерву. А це близько 85 тисяч доволі непоганих знавців військової справи із бойовим досвідом, 80 відсотків котрих (згідно з даними опитування) готові будь-коли стати на захист Батьківщини і прибути за викликом до військових частин. Отже, через вересневі навчання пройде кожен десятий український резервіст.

«Основна мета зборів — підтримати бойову готовність і навченість особового складу резерву, опрацювати підходи та механізми швидкого доукомплектування бойових бригад на випадок широкої агресії Росії. У кого є підготовлені резерви — тому не страшний ворог» — так написав про цей захід на своїй сторінці у Facebook начальник Генерального штабу — Головнокомандувач Збройних Сил України генерал армії України Віктор Муженко. І додав, що водночас внутрішній ворог розпочинає інформаційну кампанію щодо дискредитації керівництва українського війська, чим допомагає зовнішньому противнику. Вони мають спільну мету — завдати нашій країні поразки у війні, яку веде проти нас Росія. Також Віктор Муженко зауважив, що існує нагальна необхідність обміну бойовим досвідом між військовими-резервістами та контрактниками.

У багатьох регіонах до початку навчань резервістів поставилися вкрай серйозно. Приміром, 3 вересня на обласному збірному пункті тернопільського облвійськкомату відбулися урочистості з нагоди відправки резервістів на військові полігони. Проводжали до війська земляків перші особи краю — очільник облдержадміністрації Степан Барна і голова облради Віктор Овчарук. Серед тих, хто вирушив на ці збори, і депутат Тернопільської обласної ради, директор школи із Заліщиків Орест Винницький, який торік виконував завдання у зоні АТО в Широкиному під Маріуполем.

Серед основних завдань навчань із резервістами — покращення рівня боєздатності нашого війська у найкоротші терміни за рахунок тих, хто має досвід армійської служби.

— Такі збори з початку року вже проводили в шести бригадах, — розповідає начальник відділу впровадження служби в резерві Генерального штабу ЗС України полковник Михайло Щербіна. — Є люди, які за рік тричі брали участь у зборах резервістів.

Навчання розпочинаються зі злагодження взводів, рот, батальйонів і завершуються бригадним тактичним навчанням із бойовими стрільбами.

Довідково: у березні 2015 року ухвалено Закон, який встановлює обов’язкове зарахування в оперативний резерв військовослужбовців, які звільняються зі строкової служби, та тих, хто служив за мобілізацією.
Резервісти територіального резерву можуть використовуватися для комплектування бойових військових частин за рішенням військового комісара.
Ті ж військовослужбовці, які не отримали в ході служби необхідного рівня підготовки, зараховуються в територіальний резерв.

— Нині резервісти прибувають на збори із великим бажанням. А от до війни таку підготовку через обмежене фінансування проводили в незначних обсягах. Тепер маємо справу з патріотами. Дехто навіть ображається, коли їх чомусь не можуть взяти на збори. І зазначений стан речей дуже нагадує поширену в таких державах, як Ізраїль, країни Європи, практику, де багатьом резервістам не терпиться поїхати на чергові збори, — коментує Михайло Юрійович. — Приміром, якось я розмовляв із німецькими фахівцями з військового резерву. То вони кажуть, що декотрі резервісти буквально «обривають телефони» частин і цікавляться, коли буде можливість підвищити бойовий «тонус».

За словами співрозмовника, збори резервістів також є своєрідним майданчиком налагодження та розширення соціальних зв’язків поза межами власної групи. Особливо цікавий у цьому сенсі досвід Ізраїлю, де через службу в резерві проходить більша частина соціуму — незалежно від статків, статусу і статі. В одному таборі можуть зустрітися бізнесмен, політик та робітник і, звісно, заприятелювати. А от у військовому резерві ФРН проходив службу навіть міністр економіки країни. І в Україні вже відбуваються приблизно такі ж речі. Тож і в нас армія поволі стає цілком нормальним соціальним ліфтом, який працює на підйом. Як і в будь-якій іншій цивілізованій демократичній країні.

Геннадій КАРПЮК

Схожi записи: