Нашою стратегічною метою залишається вступ до НАТО – Президент

 Вересень 6, 2016

16199f5276d1ec6910de8cc5a18034db_1473154469_extra_largeУ щорічному Посланні до Верховної Ради Президент Петро Порошенко наголосив на незмінності пріоритету вступу України до Північноатлантичного Альянсу.

Про це повідомляє Адміністрація Президента України.

«Нашою стратегічною метою залишається вступ до НАТО. Я наполягаю: цей дороговказ для нас непорушний як Полярна зірка на зоряному небі», – підкреслив Петро Порошенко під час виголошення послання «Про внутрішнє та зовнішнє становище України у 2016 році».

Президент зазначив, що «усе, що ми здійснюємо в оборонній галузі, ми робимо, міцно тримаючи в руках компас, стрілка якого показує твердо на Північну Атлантику» та підкреслив, що Україна в усьому орієнтується на повну сумісність із стандартами Альянсу, причому не тільки у військовій сфері.

Глава держави наголосив, що наша країна вийшла на безпрецедентний і дуже тісний рівень співпраці з країнами Альянсу, який «ми будемо підвищувати, розширювати, поглиблювати — аж до повного досягнення критеріїв членства».

Петро Порошенко особливо підкреслив, що за 2,5 роки кількість прихильників вступу України до НАТО значно зросла та вже істотно перевищує кількість противників, але все ще спостерігаються суттєві відмінності між різними макрорегіонами.

При цьому Президент зауважив, що в Альянсі теж немає консенсусу щодо членства України. «Так, формально двері відчинені, починаючи з Бухарестського Саміту 2008 року. Але ці двері – сенсорні: можуть і зачинитися при надто різкому наближенні»,  – сказав він та застеріг, що  «кожен наш крок має бути виваженим і наперед прорахованим, щоб не вийшло так як з Планом дій щодо членства вісім років тому». Петро Порошенко наголосив, що заходи, які Україна здійснює зараз, «насправді значно більше, ніж проект ПДЧ 2008-го року».

Схожi записи: