Військова делегація України ознайомилася із структурою стратегічних комунікацій Естонії

 Вересень 5, 2016

14184555_649543551881572_5673543979415307005_nПро це повідомляє Генеральний штаб ЗСУ.

Офіцери Управління комунікації та преси Міністерства оборони України та Управління зв’язків з громадськістю ЗС України здійснили робочий візит до Естонії, в рамках якого познайомилися з досвідом створення системи стратегічних комунікацій на рівні держави, оборонного відомства та Сил Оборони Естонської Республіки.

Важливою складовою програми були зустрічі і конструктивні дискусії з представниками Департаментів Стратегічних комунікацій в апараті Прем’єр-міністра Естонської Республіки, відповідних структур в Міністерстві оборони та в Силах Оборони цієї країни, які відповідають за практичне втілення принципів ефективного зв’язку із засобами масової інформації та з громадськістю.

Крім того, представники Міністерства оборони України та Генерального штабу ЗС України познайомилися із роботою комунікаційного офісу Кайтселійту (Ліги оборони Естонії), яка за природою є громадською організацією, поєднує навколо ідеї захисту Батьківщини практично всі верстви населення країни та відіграє важливу роль як в її обороні, так і у підготовці мобілізаційного резерву для Сил Оборони Естонії.

«Для нас було надзвичайно корисно побачити, наскільки розумно структурована система Стратегічних комунікацій Естонії. Це, де-факто, система інформаційного супроводження урядових рішень, координуючу роль у якому відіграє Офіс Прем’єр-міністра, але комунікаційні офіси міністерств мають власну відповідальність за донесення до суспільства інформації щодо власних рішень та діяльності. Це, а також чітка координація інформаційної політики між Кабінетом міністрів і міністерствами, дозволяє офіційному Таллінну дійсно говорити «одним голосом», – зазначив за підсумками візиту заступник начальника Управління комунікації та преси МО України полковник Олександр Мотузяник.

В свою чергу, начальник Управління зв’язків з громадськістю ЗС України підполковник Богдан Сеник відзначив високий рівень та ефективність системи комунікацій Сил Оборони Естонської Республіки зі ЗМІ, зокрема, високий рівень ексклюзивного контенту, який виробляється в межах цієї системи.

«Підтримка Сил Оборони з боку населення Естонії сягає більше 92 відсотків, і це, серед іншого, є результатом роботи національного естонського «Страткому». Ми в Збройних Силах України нині беремо участь у створенні подібної структури, тож досвід естонських колег є для нас дуже корисним. В Таллінні ми мали абсолютно відкриті, зацікавлені та щирі дискусії. Важливо, що на кожному кроці ми відчували підтримку та солідарність естонців з боротьбою, яку народ України та наші Збройні Сили ведуть проти російської агресії», – сказав підполковник Богдан Сеник.

Представники Міністерства оборони та Генерального штабу ЗС України також взяли участь у семінарі, який було організовано за сприяння Талліннського Міжнародного Центру безпеки й оборони. Захід в рамках цієї дослідницької організації був цілком присвячений розвитку ситуації на сході України, зокрема, в районах проведення АТО, а також заходам МО і ГШ ЗС України з протидії агресивній російській пропаганді. Тема викликала великий інтерес, тож українські офіцери відповіли на численні запитання журналістів, експертів та дипломатів, які взяли участь у семінарі.

Схожi записи: