«Моя армія. Бачити серцем»

 Вересень 1, 2016

У Музеї історії Києва триває виставка «МОЯ АРМІЯ. Бачити серцем». Це документальна фотоісторія, яка за допомогою кадрів очевидців російсько-української гібридної війни на Сході України розповідає про друге народження української армії. Ініціатором цього проекту стало Міністерство оборони України

Старший лейтенант Олексій Бобовніков поділився історією фотографії, яку він зробив у районі Попасної

Старший лейтенант Олексій Бобовніков поділився історією фотографії, яку він зробив у районі Попасної

Півтора місяця організатори збирали фотографії очевидців, щоб дослідити процес відродження армії з самого початку та внести цю хроніку до літопису створення нової незалежної держави. Понад 100 учасників із півсотні міст та районів України надіслали свої світлини для цього фотопроекту. Серед них військові та цивільні фотографи, волонтери і бійці.

На відкритті виставки був присутній заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції Ігор Долгов.

5463_p_22_img_0003

Обличчям виставки став командир штурмового відділення сержант Віталій Гальчинський

— На багатьох фото ми бачимо наш державний прапор. І фактично ті бойові прапори, простріляні кулями, з поля бою, прапори з Іловайська та інших «гарячих» точок стали символом незламності духу українського народу. Я пишаюся тим, що вони є на цих фото, що їх усі можуть побачити, — сказав Ігор Долгов і додав: — Також мені подобається назва виставки — «Моя армія». Це справді армія кожного з нас, кожного громадянина України. Армія тримається і перемагає завдяки українському народу, завдяки силі духу і підтримці волонтерів, медиків та інших людей.

Загалом експозиція налічує 250 фотографій. На виставці розкрито декілька тем війни. Зокрема — роль жінки на війні, військові будні українських солдатів (бої за Дебальцеве, промзона Авдіївки, звільнення Щастя, оборона донецького аеропорту), докази присутності російської армії в Донецькій і Луганській областях тощо.

Начальник Управління комунікацій та преси Міністерства оборони України полковник Оксана Гаврилюк зазначила, що комунікаційна політика Міноборони змінюється.

Свої світлини для фотопроекту надіслали понад 100 учасників із півсотні міст України

Свої світлини для фотопроекту надіслали понад 100 учасників із півсотні міст України

— Ми стаємо більш відкритими і розуміємо, що треба тісніше співпрацювати не лише з журналістами, а й з громадянським суспільством. «МОЯ АРМІЯ. Бачити серцем» — це перший проект у рамках великого проекту «Українська армія. Друге народження». Наше військо народилося знову за досить короткий термін — у нашу країну прийшла війна. Такі виставки потрібно організовувати не лише в Україні, а й за кордоном, щоб усі знали, що насправді відбувається в нашій державі, — переконана полковник Оксана Гаврилюк.

На відкритті виставки присутні могли поспілкуватися не лише з героями фотографій, а й з тими людьми, які їх зробили.

Нагадаємо, що виставка «МОЯ АРМІЯ. Бачити серцем» триватиме до 4 вересня. Вхід на виставку безкоштовний.

Олена КРУГЛЄНЯ

Схожi записи: