Успіх реформування армії був би неможливий без успішного реформування опк

 Серпень 31, 2016

57c41b3ddbb6fЗ нагоди свого 5-річчя ДК «Укроборонпром» продемонстрував розробки вітчизняної «оборонки»

Вранці 29 серпня на території Державного підприємства «Київський бронетанковий завод» було багатолюдно. Адже саме цього дня там проводилися урочистості з нагоди 5-річчя Державного концерну «Укроборонпром».

Учасники та гості заходу мали можливість ознайомитися з новітніми розробками вітчизняного ОПК: аеродинамічноподібною літаючою моделлю багатофункціонального безпілотного авіаційного комплексу «Горлиця», сконструйованою на ДП «Антонов» у кооперації з провідними підприємствами України, та зразком безпілотного тактичного багатоцільового транспортного засобу «Фантом». Їхня презентація викликала неабиякий інтерес у присутніх. А родзинкою заходу став показовий заїзд «Фантома». І всі, кому пощастило, змогли на власні очі побачити, як дистанційно керований мінібронетранспортер бадьоро долає перешкоди у вигляді сходів оглядового майданчика та виконує завдання щодо спостереження за місцевістю, доставки малогабаритних вантажів і евакуації поранених, роль яких виконали працівники підприємства.

Також було презентовано дослідний зразок нового бойового модуля «Вій», встановлений на бронетранспортер «Дозор-Б». Він призначений для ураження особового складу та транспортних засобів противника, наземних об’єктів і повітряних цілей на висотах до 1000 м. Модуль керується дистанційно на відстані до 50 м. Прицільна дальність його дії — до 2 км, темп стрільби — 3400 пострілів на хвилину.

Показали й інші напрацювання концерну: бронетанкову техніку, новий 60-мм міномет за стандартами НАТО, авіаційні ракети Р-27, виготовлені з вітчизняних комплектуючих, снайперську зброю.

Оскільки захід проводився на території бронетанкового заводу, його організатори ознайомили присутніх із можливостями підприємства у проведенні капітального ремонту та відновленні бронетехніки, насамперед тієї, що побувала в районі проведення АТО. Показали й цех, де складають БТР-3ДА.

Як повідомив генеральний директор концерну Роман Романов, за останні 2 роки «Укроборонпром» передав Збройним Силам та іншим військовим формуванням 8220 одиниць нового та модернізованого й понад 4700 відремонтованих одиниць озброєння і техніки.

— Наші здобутки тісно взаємопов’язані, адже успіх реформування Збройних Сил був би неможливий без успішного реформування оборонно-промислового комплексу, — високо оцінив співпрацю з підприємствами концерну Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак. — Не можна створити в лабораторії БТР, який буде відповідати усім вимогам та відразу поїде на передову. Потрібен час та випробування в бойових умовах. На сьогодні, коли є розуміння того, що треба доопрацювати зброю, — реакція виробника миттєва. На високий рівень поставлений процес вдосконалення нових зразків техніки.

Андрій Лисенко

Схожi записи: