Петро Порошенко передав армійцям близько 150 одиниць зброї та військової техніки. Фото

 Серпень 25, 2016

Президент України – Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України Петро Порошенко на військовому аеродромі в місті Чугуїв урочисто передав воїнам Збройних Сил України сертифікати відповідності на близько 150 одиниць  зброї та військової техніки.

Зокрема для потреб оборонного відомства направлено військові літаки типу Су-27, МіГ-29, вертольоти Мі-8МСБ, танки Т-80, Т-64БВ, бронетранспортери БТР-80, БТР-3ДА, бойові машини піхоти БМП-2, самохідні артилерійські та реактивні системи різних типів, зенітні самохідні установки ЗСУ 23-4 «Шилка», новітні радіолокаційні станції, вантажні автомобілі підвищеної прохідності, а також іншу військову техніку.

019

Варто сказати, що всі технічні засоби, окрім військових літаків, посилять бойову міць військових частин та підрозділів, що беруть участь в проведені антитерористичної операції.

– Сьогодні ми направляємо на фронт чергову партію зі ста сорока однієї одиниці озброєння, військової техніки, які виготовлені або модернізовані на підприємствах ВПК. Переконаний, що ви, наші офіцери та солдати, з максимальною ефективністю застосуєте озброєння і техніку, яку сьогодні отримаєте, — зазначив Петро Порошенко.

003

Президент України наголосив, що держава й надалі демонструватиме народу результати роботи військової промисловості, тому що  кожен громадянин повинен бачити техніку і зброю, в які він інвестує, відраховуючи свої податки.

– У важких виснажливих боях народилося нове Українське військо. Воно сильне не лише потужним патріотичним духом, як було попервах, а зброєю та хистом, високою кваліфікацією, потужним бойовим духом і досвідом, який ми набули за ці два роки, — звернувся глава держави до присутніх військових.

001

Також на військовому аеродромі Президент вручив 26-ти військовослужбовцям та цивільним працівникам Збройних Сил України ключі від службових чи власних квартир, розташованих у Харкові по вулиці Велика Панасівська, 76В і 76Г.

004

Більшість новоселів понад 20 років чекали цієї приємної події. Останнє вручення ключів від квартир на Харківщині відбувалося п’ять років тому, коли в Чугуєві відсвяткували новосілля 56 українських воїнів.014

Власником службової квартири загальною площею 91 квадратний метр став заступник начальника Військово-юридичного факультету Національного університету «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого»  підполковник Юрій Шубін.

012

– Для мене велика честь отримати ключі з рук глави держави. Я із сім’єю поміняли декілька військових гарнізонів та безліч орендованого житла. На цю щасливу мить ми чекали аж 23 роки. Плануванням кімнат та всієї оселі дуже задоволені і зараз із нетерпінням чекатимемо на скоріший переїзд на вулицю Велика Панасівська, – сказав офіцер Збройних Сил України.

Після урочистостей у Чугуєві почесні гості та представники ЗМІ перемістилися на загальновійськовий полігон 92-ї окремої механізованої бригади, де нові бойові машини, як кажуть, перевірили в реальній роботі.

009У ході тактичних навчань військовослужбовці аеромобільного, механізованого та танкового підрозділів виконали вправи з вогневої підготовки із залученням танків Т-64БВ, зенітних самохідних установок типу ЗСУ 23-4 «Шилка», бронетранспортерів БТР-3ДА та БТР-80, а також бойових машин піхоти БМП-2.

017По завершенні тактичних навчань Президент України Петро Порошенко вручив високі державні нагороди за особистий внесок у зміцнення обороноздатності Української держави, мужність, самовідданість і високий професіоналізм, виявлені під час бойових дій та при виконанні службових обов’язків.

015Так, державними нагородами відзначено 43 військовослужбовців, з яких 28 є воїнами Збройних Сил України. Серед нагород – ордени Богдана Хмельницького, Данила Галицького, «За мужність», медалі «За військову службу Україні» та «За бездоганну службу». Медаллю «За врятоване життя» також нагороджено одного поліцейського.

013

– Мені приємно бачити високий рівень професіоналізму і патріотизму військових, який сьогодні було продемонстровано. Ми бачили, що ці машини вони отримали на ваших очах. Всі присутні військовослужбовці – учасники АТО, – сказав Петро Порошенко.

Він додав, що десантники, піхотинці, танкісти – це честь, основа і опора нашої незалежності – їх шанує і їм довіряє український народ.

Заходи в Чугуївському гарнізоні завершилися загальним фотографуванням вищого керівництва держави та оборонного відомства разом із українськими воїнами.

 Дмитро ГОРБУНОВ

Схожi записи: