Європа — стабільність на критичній межі

 Серпень 29, 2016

5462_p_20_img_0002Великобританія. 2012-го фахівці знаної розвідслужби MI6 зламали сайт Аль-Каїди й замінили на ньому інструкцію з виготовлення саморобної бомби рецептом приготування кексів. Жарт, напевно, радикальні ісламісти оцінили на свій манір. З огляду на те, що коять їхні емісари в Європі, в них із почуттям гумору неабиякі проблеми.

2013 року низка фінустанов Лондона провела в кіберпросторі військові ігри, розроблені за аналогією з грою Waking Shark-2 для відпрацювання дій у разі масової кібератаки проти банків. До речі, такі ж маневри під назвою Quantum Dawn-2 провів і осередок американського капіталу Уолл-стрит.

Віднедавна на базі британського Центру урядового зв’язку розпочалася робота зі створення кібервійськ.

5462_p_20_img_0003ФРН. Три роки тому Німеччина заявила про наявність підрозділу кібероперацій чисельністю близько 60 осіб. Крім цього, федеральна розвідувальна служба країни (BND) оголосила про набір 130 фахівців для роботи в Національному центрі кібербезпеки. Очільник BND Герхард Шиндлер повідомив: його відомство щодня реєструє до п’яти кібератак на ком’ютерні системи держорганів. Ймовірно, вони здебільшого йдуть із Китаю. Він припускає, що викрадену інформацію можуть використати для диверсій щодо виробників зброї, телекомунікаційних компаній, уряду і оборонного відомства. Цьогоріч розвідслужбі надали додатковий бюджет — 100 млн євро на розширення спроможності стеження за кіберпростором від попередніх 5 до нинішніх 20% загального обсягу інтернет-трафіку.

Схожi записи: