Учасники ато мають право на безоплатне санаторно-курортне лікування

 Серпень 23, 2016
Цього року за рахунок коштів державного бюджету закуплено 4424 путівки для учасників АТО

Цього року за рахунок коштів державного бюджету закуплено 4424 путівки для учасників АТО

Що потрібно для отримання путівки до санаторію

Санаторно-курортне лікування є одним із видів лікувально-профілактичної допомоги, пов’язаної з використанням природних лікувальних факторів (мінеральні води, лікувальні грязі, сприятливий клімат тощо). На сьогодні в Україні створена та успішно функціонує доволі розвинена мережа лікувально-профілактичних закладів, які надають громадянам низку послуг.

Кожному учаснику бойових дій Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування. При цьому механізм забезпечення цією пільгою саме учасників АТО визначено Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 200.

Відповідно до вимог цього документа, для одержання путівки потрібно обов’язково перебувати на обліку в органах соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання. Своєю чергою органи соціального захисту населення забезпечують безоплатними путівками до санаторно-курортних закладів згідно з медичними рекомендаціями в порядку черговості та в міру надходження путівок:

1) учасників бойових дій — щороку строком на 18–21 день;

2) інвалідів війни — позачергово щороку строком на 18–21 день;

3) інвалідів із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) — відповідно до медичних рекомендацій, з них:

I та II груп — до санаторіїв спінального профілю з лікуванням строком на 35 днів;

III групи — до санаторіїв неврологічного профілю з лікуванням строком на 18–21 день.

Путівками без лікування забезпечуються громадяни, що супроводжують інвалідів I групи (за винятком інвалідів з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку), яким відповідно до висновку лікувально-профілактичного закладу необхідна постійна стороння допомога. У разі, якщо інвалід I групи здатний обслуговувати себе самостійно, видається відповідна довідка лікувально-профілактичного закладу.

Звертаємо увагу, що у випадку, коли особа має право на забезпечення путівкою за кількома законами, їй надається право вибору в забезпеченні путівкою за одним із них. Окрім того, особа, яка перебуває на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням в органах соціального захисту населення, але поточного року одержала безоплатну путівку, знімається з обліку. Забороняється поділ путівки та передача її іншій особі.

Згідно з даними служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, цьогоріч за рахунок коштів держбюджету закуплено 4424 путівки на загальну суму 22,3 мільйона гривень. У першому півріччі 2016 року путівки вже отримали 1104 учасники АТО.

Тут слід зауважити, що розподіл путівок до санаторіїв здійснюється на підставі поданої органами соціального захисту населення інформації про їхню необхідну кількість. Тому є дуже важливим сам факт постановки та перебування учасників АТО на обліку в органах соцзахисту за місцем проживання. Адже від цього залежатиме кількісний показник потреби в путівках, а в підсумку — й загальна сума бюджетних коштів, що закладатимуть на їхнє придбання.

Послуги з санаторно-курортного лікування надають учасникам АТО в санаторно-курортних закладах, з якими Держслужбою у справах ветеранів війни та учасників АТО в установленому законодавством порядку укладені відповідні договори.

Більше інформації з питань отримання учасниками АТО послуг з санаторно-курортного лікування дізнавайтеся у відділі забезпечення санаторно-курортним лікуванням та засобами реабілітації Держслужби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, зателефонувавши за номером (044) 281–08–39 або відправивши електронною поштою запит на адресу: dsiv_pilga@dsvv.gov.ua.

Підготував Андрій ЛИСЕНКО

Схожi записи: