«Поїздки в зону АТО надихнули мене на створення нових пісень»

 Серпень 22, 2016

5461_p_22_img_0001Сьогоднішній гість «Народної армії» — автор та виконавець власних пісень, фіналіст багатьох музичних конкурсів, український співак та молодий батько Володимир Ткаченко

— Володимире, за освітою ви архітектор. Чому вирішили стати співаком у дорослому віці?
— В один момент я зрозумів, що хочу спробувати щось інше. А коли вперше вийшов на сцену, то захотів там залишитися, але ще не знав, у якому прояві. Згодом почав співати, спочатку це було як хобі, а потім пісні стали сенсом мого життя.
— Разом з іншими артистами ви виступали у районі АТО. Що спонукає вас це робити?
— Коли моя маленька донечка Соломія підросте і запитає: «Татку, а що ти робив, коли в країні була війна?» — я зможу їй сказати, що допомагав бійцям, намагався надихнути інших власним прикладом, щоб вони також підіймали бойовий дух військових.
— Де саме вам довелося побувати на Сході України?
— Спочатку ми їздили з туром «Підтримаємо своїх», а згодом почали самі організовувати поїздки. Я не пам’ятаю назв усіх міст, але точно були в 30 км від безпосереднього місця бойових дій. Ми бачили зруйновані будівлі, чули звуки пострілів. Чесно, мені дуже важко про це говорити.
— З яким репертуаром ви виступаєте перед військовою аудиторією?
— Я співав свої пісні, які є переважно ліричними, а також декілька «каверів», які піднімають бойовий дух. Поїздки в район АТО надихнули мене на створення нових пісень. Наприклад, пісня «Я повернусь» з’явилася після того, як ми проводжали на війну хлопців, а через два дні дізналися, що їх уже немає серед живих. Мелодія цієї пісні народилася за лічені хвилини. Коли я зіграв її на гітарі, стало зрозуміло, що головним інструментом цієї композиції має бути український народний інструмент бандура. Також після виступів на війні з’явилася пісня «Це моє життя».
— Чи змінився ваш світогляд після виступів у районі проведення АТО?
— Скажу відверто, справжнє почуття патріотизму прокинулося в мені 2011 року. Якось я запитав себе: «А чому я українець, для чого взагалі живу в Україні?» І зрозумів, що маю змінити хоча б щось у цьому суспільстві. Адже у кожного з нас є певний відрізок життя, протягом якого треба зробити щось важливе, і від кожного залежить, що буде далі. Моя справа — підіймати бойовий дух, заглиблювати людей у почуття, робити щось емоційне.
— Як жителі Сходу України реагували на виступи артистів?
— Місцеві мешканці дуже гарно сприймали наші концерти. В багатьох містах, де ми виступали, взагалі ніколи раніше не було українських виконавців. А їм це дуже потрібно сьогодні.
— Як ви ставитеся до українських артистів, які зараз виступають у Росії?
— Якби ці виконавці поїхали в зону АТО чи в госпіталі й побачили там мужніх, скалічених хлопців, можливо, припинили б їздити з виступами до Росії. Я не розумію, як можна виступати в країні-агресорі, коли на рідній землі справжня війна. Вони себе позиціонують як голуби-миру, проте до подій в Україні ставляться за принципом «моя хата з краю».
— Не так давно у вас народилася донечка Соломія. Як почуваєтеся в ролі батька?
— Це дуже круто. Вона така нереальна! Заради цього і потрібно жити, вона є моїм абсолютом у житті, я її обожнюю. З народженням Соломійки в моєму репертуарі з’явилися ніжні пісні.
— Чи прислухаєтеся ви до порад дружини, яка є відомим продюсером?
— Я роблю справу, від якої отримую велике задоволення. А з Оленою (Олена Мозгова, український продюсер. — Авт.) ми завжди працюємо в тандемі, тож я прислухаюся до її порад.
— Які маєте плани на майбутнє?
— Найближчим часом планую записати свій перший альбом, який стане своєрідним звітом моєї творчості. А далі буду створювати нові пісні.
— Ваші побажання захисникам України…
— Бажаю ніколи не відступати, завжди йти вперед і показати всім, що Україна незламна! І головне — повертайтеся живими!
Бесіду вела Олена КРУГЛЄНЯ

Схожi записи: