Тренувалися у барокамері на глибині до 60 метрів

 Серпень 20, 2016
5461_p_07_img_0002

Під час навчань інструктори ділилися досвідом з підводно-технічних водолазних робіт

У румунській Констанці в межах міжнародних навчань з водолазної підготовки Eurasia Partnership Dive 2016 моряки з різних країн набували фахового досвіду за стандартами НАТО. У багатонаціональних заходах узяли участь і українські водолази.

Учасники навчань ознайомилися з курсом теоретичної підготовки водолазів, а також брали участь у практичних тренуваннях з підводного пошуку, ідентифікації і знешкодження вибухонебезпечних предметів.

— Румунські інструктори ділилися досвідом з підводно-технічних водолазних робіт, прийомами підготовки до підводних занурень та медичним забезпеченням водолазних спусків, — розповів заступник начальника пошуково-рятувальної служби Військово-Морських Сил ЗС України капітан 2 рангу Олексій Нестеров. — Крім того, багато учасників мали можливість переконатися в перевагах техніки та засобів забезпечення водолазних робіт, які перебувають на озброєнні країн-членів НАТО.

Слід зазначити, військові водолази з різних країн долучилися до практичного виготовлення тротилових підривних зарядів, здійснили їхнє закладання та привели в дію вогневим і електричним способами. Крім того, представники ВМС ЗС України провели тривалі тренування у барокамері на глибині до 60 метрів, а також ознайомилися з можливостями водолазного центру ВМС Румунії, тактико-технічними характеристиками пошуково-рятувального судна Grigore Antipa та катера забезпечення водолазних робіт Venus.

— Дуже цікаво було ознайомитися з тенденціями розвитку водолазного спорядження та засобами забезпечення підводних спусків, а також тактикою дій колег із провідних країн світу, — ділиться враженнями технік аварійно-рятувального загону ВМС ЗС України мічман Олександр Ткачук. — Окрім того, ми мали можливість обмінятися досвідом щодо організації проведення навчання за водолазними кваліфікаціями, а також ознайомитись і засвоїти тактичну мовну лексику під час проведення занурень.

Євгеній СИЛКІН

Схожi записи: