10 місяців — на позиціях неподалік шахти «Бутовка»

 Серпень 19, 2016
5461_p_09_img_0001

Солдат військової служби за контрактом з позивним «Бодя»

На рахунку «Боді» чимало успішно виконаних бойових завдань

— Це людина, яка в жодному разі не відсиджуватиметься в тилах, — так характеризують товариші одного з бійців 93-ї окремої механізованої бригади, механіка-водія БМП-2 солдата військової служби за контрактом Богдана з майже однойменним позивним «Бодя». На його рахунку десятки успішно виконаних бойових завдань на лінії зіткнення з противником.

А розпочалося все для Богдана восени 2014-го, коли він із товаришами взяв участь у перших боях поблизу Пісків. Відтоді Богдан упродовж п’яти місяців у складі свого підрозділу стримував щоденні спроби противника прорватися вглиб нашої оборони. Раз по раз ворог «накидав» міни, затим намагався атакувати.

Торік хлопець пройшов нові випробування долі, коли десять місяців поспіль йому доводилося обороняти позиції неподалік шахти «Бутовка».

— Це одна з найгарячіших точок на карті проведення АТО. По той бік був добре озброєний противник. Тоді відстань між нами становила якісь 250–300 метрів, — розповідає Богдан.

Під час одного з нічних чергувань на спостережному пункті Богдан відчув тривогу, щось підказувало йому про небезпеку. І недаремно…

— Вдивляючись у прилад нічного спостереження, помітив групу людей, що намагалася непомітно наблизитися до нашого укриття. Одразу промайнула думка — ДРГ. Діяти треба було миттєво й обережно, — пригадує боєць події тієї зимової ночі.

Наші бійці зустріли ворога щільним вогнем. У результаті бою одного з диверсантів убили, решта відійшли.

Нещодавно молодого українського бійця нагородили відомчою заохочувальною відзнакою МО України — нагрудним знаком «За зразкову службу». Вручав її Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак. Сам Богдан вважає, що не вчинив нічого героїчного.

— Все досить просто. Побачив ворога — знищив, — говорить «Бодя».

Тепер Богдан з бойовими побратимами майже півроку втримують позиції на одному з опорних пунктів на Луганщині.

— Останнім часом тут відносно спокійно, хоча ворог іноді дає про себе знати, використовуючи заборонені Мінськими домовленостями 120-мм міномети. Також часто по наших позиціях працює снайпер. На щастя, у нас втрат немає, а це — найголовніше, — говорить Богдан.

Дмитро ЧАЛИЙ

Схожi записи: