До середини 2017 року військо мають забезпечити виключно сучасними кровоспинними джгутами

 Серпень 19, 2016

5461_p_15_img_0001За останні два роки для військових госпіталів закуплено медичного обладнання на близько 40 млн гривень. Триває робота щодо поповнення непорушних запасів аптечок

У прес-центрі Міністерства оборони України відбувся брифінг щодо стану медичного забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України. Директор Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України генерал-майор медичної служби Андрій Верба повідомив про витрати за бюджетною програмою медичного забезпечення, про необхідні медичні засоби, а також про проблеми, які виникають у процесі закупівель для потреб війська

ВІТЧИЗНЯНИЙ ВИРОБНИК ПОВИНЕН ВДОСКОНАЛИТИ «ТУРНІКЕТИ»

Директор Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України стверджує, що ситуація з наявністю кровоспинних джгутів-турнікетів у Збройних Силах України є стабільною та контрольованою. Ризиків щодо їхньої нестачі у Збройних Силах немає. На сьогодні реалізовані всі заявки щодо постачання цих засобів у війська. Зокрема, за звітом начальника медслужби антитерористичної операції, військові частини, задіяні в АТО, забезпечені аптечками на 100%. Крім того, є відповідні запаси на складах.

В аптечках бійців можна побачити нині засіб для зупинки кровотечі і американського зразка джгут Есмарха, а також засіб типу «турнікет» — допомога фонду «Крила Фенікса» та з Великобританії. Тож, по суті, зараз у нашого бійця може бути 4 варіанти аптечок.

Генерал-майор медичної служби Андрій Верба зазначив, що 2016 року оборонне відомство планувало закупівлю 50 тисяч турнікетів. Утім, зважаючи на проблеми, пов’язані з невідповідністю запропонованої виробниками продукції медико-технічним вимогам, закупівля не відбулася.

Відтак, було прийнято рішення здійснити перерозподіл коштів і спланувати закупівлю 20 тисяч турнікетів і 100 тисяч джгутів Есмарха. Решту коштів планується розподілити на здійснення заміни дефектних засобів.

Як наголосив посадовець, до середини 2017 року передбачено забезпечити Збройні Сили України на 100% виключно сучасними кровоспинними джгутами.

— Ми відпрацювали необхідну документацію для проведення торгів щодо закупівлі кровоспинних джгутів типу «турнікет». Зокрема, розробляємо медико-технічні вимоги для цих засобів. В Україні існує лише декілька зареєстрованих Міністерством охорони здоров’я фірм, які виготовляють турнікети, і, на жаль, під час проведення торгів їхні учасники або не змогли надати необхідну документацію на свої вироби, або їхні вироби не відповідали нашим вимогам чи потужності підприємств не дозволяли виготовити необхідну нам кількість засобів. З цієї причини торги не відбулися, — зазначив директор Військово-медичного департаменту Міноборони. — Нам би дуже хотілося, щоб вітчизняний виробник мав нагоду вдосконалити своє виробництво і в перспективі Міноборони могло б закуповувати якісні товари в напрямку тактичної медицини саме вітчизняної промисловості.

Слід зауважити, що іноземні виробники турнікетів не брали участі у торгах через низьку очікувану вартість заявлених виробів. Так, вартість одного джгута іноземного виробника нині сягає близько 430 грн, тоді як вітчизняний виготовляють за ціною 180 грн за одиницю. На даний час заявку оборонного відомства при закупівлі кровоспинних джгутів-турнікетів поділено на декілька лотів, що має спростити процедуру закупівлі завдяки зниженню обсягу поставки.

Щодо якості джгутів, які зараз є в аптечках бійців, військові медики запевняють, що для хвилювання немає причин. Двічі проводилися випробування на базі Національного клінічного центру, а також в лабораторії Міського центру екстреної медичної допомоги служби медицини катастроф. Усі матеріали досліджень передані до Генеральної прокуратури, тож жодних дефектних актів отримано не було.

Тетяна МОРОЗ

Схожi записи: