Українці обирають службу за контрактом

 Серпень 18, 2016

5461_p_03_img_0001Щомісяця кількість охочих поповнити лави Українського війська становить 6 тисяч осіб

Професія захисника Батьківщини стає дедалі популярнішою в українському суспільстві. Так, з початку поточного року на військову службу за контрактом до Збройних Сил України вже прийнято близько 45 тисяч осіб, серед них майже 5 тисяч офіцерів. Про це повідомив під час брифінгу, що відбувся у прес-центрі військового відомства, тимчасовий виконувач обов’язків начальника Головного управління персоналу — заступника начальника Генерального штабу Збройних Сил України генерал-майор Володимир Талалай.

За словами посадовця, розрахунки показують, що в середньому чисельність військовослужбовців, які укладають контракт зі Збройними Силами, щомісяця збільшується на 6 тисяч осіб і за прогнозами фахівців Генерального штабу в разі збереження такої тенденції, до кінця року лави національного війська поповняться ще 25–30 тисячами професійних військових.

Що стосується призначень на посади новоприбулих контрактників, то генерал запевнив, що після проходження відповідної фахової підготовки, переважна більшість із 45 тисяч контрактників, які вже прийшли до війська, близько 70 відсотків, призначені на посади у бойові підрозділи, які дислокуються в районі проведення антитерористичної операції.

Зважаючи на темпи професіоналізації війська, генерал-майор Володимир Талалай висловив думку, що Збройні Сили України на сучасному етапі хоч і комплектуються змішаним способом — як військовослужбовцями за контрактом, так і військовослужбовцями за призовом, однак при цьому кількість призовників буде постійно зменшуватися.

— Черговий призов на строкову службу буде здійснений, орієнтовно, у жовтні-листопаді поточного року. Але хочу наголосити — призвані таким чином військовослужбовці не залучатимуться до участі в АТО. Водночас існує тенденція, що дедалі більше призовників після завершення термінів служби виявляють бажання залишитися та укладають контракт на службу в Збройних Силах, — зазначив генерал-майор.

Іван СТУПАК

Схожi записи: