«Небесний щит–2016»: надійність перевірено

 Серпень 18, 2016

Під час проведення навчань основний наголос ставився на раптовості, швидкості, взаємодії і, звичайно, якості виконання завдань

ЗЕНІТНІ РАКЕТНІ ВІЙСЬКА

У підрозділів зенітних ракетних військ на здійснення маршу, маневру та виходу на бойові позиції було обмаль часу. Саме це і відзначає начальник зенітних ракетних військ Командування Повітряних Сил ЗС України генерал-майор Дмитро Карпенко. Адже чи не вперше до практичних заходів одночасно залучалося близько третини частин і підрозділів ЗРВ, окремі з яких подолали до 600 кілометрів. Марші були комбіновані. Техніка переміщалася своїм ходом (зокрема й на гусеничних шасі), на трейлерах та залізничним транспортом.

Завдання для бойових розрахунків ЗРВ типове — розгортання в новому районі, підготовка позиції в інженерному плані та заступання на бойове чергування для прикриття угруповань військ і важливих державних об’єктів.

— Окремі підрозділи отримували завдання на зміну позицій по декілька разів, — говорить генерал-майор Дмитро Карпенко. — Прибули, розгорнулись, доповіли про виконання, відбили імітований удар повітряного супротивника, отримали черговий пакет — і на марш. Радує те, що поставлені завдання виконали всі дивізіони та батареї, більшість яких прибули у визначені райони навіть із випередженням встановлених нормативів.

Крім того, зенітники відпрацювали доставку ракет у визначені райони штатними підрозділами технічних батарей, перевірили забезпечення управління підрозділами зв’язку, а на двох полігонах відшліфували взаємодію з підрозділами протиповітряної оборони механізованих бригад Сухопутних військ. Начальник ЗРВ Повітряних Сил ЗС України зазначає, що саме в цьому напрямі треба суттєво посилювати роботу.

РАДІОТЕХНІЧНІ ВІЙСЬКА

У швидкості виконання завдань нічим не поступалися зенітникам й військовослужбовці радіотехнічних військ Повітряних Сил ЗС України. Зрозуміло, що війська РТВ і так діють на стаціонарних місцях по всій території України, але й тут здійснювалося переміщення окремих зразків радіоелектронної техніки на залізничних платформах на сотні кілометрів від місця дислокації. Тому окремі підрозділи РТВ училися виконували бойові завдання на нових позиціях, із швидким розгортанням, згортанням та їх раптовою зміною.

Радіотехнічні війська досить вдало відпрацювали завдання з видачі бойової та розвідувальної інформації для авіації та ЗРВ, а також питання взаємодії з підрозділами Сухопутних військ, Військово-Морських Сил та Державної прикордонної служби.

АВІАЦІЯ

Для військових льотчиків кульмінацією «Небесного щита-2016» стала робота авіації по позиціях умовного супротивника на авіаційному полігоні «Широкий Лан».

Ударна авіаційна група, до складу якої увійшли бомбардувальники Су-24М та штурмовики Су-25, завдала ракетно-бомбовий удар по «ворожому» аеродрому та підрозділах прикриття. Екіпажі знищили раніше виявлені позиції зенітних ракетних комплексів середньої дальності та завдали потужного удару по наземних цілях на летовищі. Поки штурмовики та бомбардувальники виконували вогневі завдання на землі, пара винищувачів Су-27 успішно перехопила «ворожі» МіГ-29.

Ефективність дій українських пілотів перевіряли перший заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України генерал-лейтенант Ігор Колесник та командувач Повітряних Сил генерал-лейтенант Сергій Дроздов. При подальшому огляді макетів та мішеней, розташованих на авіаційному полігоні, було встановлено, що ударна група в повному обсязі виконала поставлені завдання.

Дії військової авіації в межах навчання дозволили практично потренуватися не лише протиповітряній обороні Повітряних Сил, а й підрозділам ППО Сухопутних військ, які у складі своїх бригад вдосконалюють бойову майстерність на базі полігона. Вони успішно відпрацювали супровід та протидію авіації за допомогою штатного озброєння та технічних засобів.

Юрій ІГНАТ

 

Схожi записи: