Перші кроки у професію захисника Вітчизни

 Серпень 12, 2016

5460_p_13_img_0003Упродовж трьох тижнів із юнаками і дівчатами з цивільної молоді, які успішно склали вступні випробування й поповнили лави вихованців Національної академії сухопутних військ та Військового коледжу сержантського складу, проводитимуть польовий збір

Здебільшого це будуть практичні й тактико-стройові заняття на терені Міжнародного центру миротворчості та безпеки. День за днем майбутні офіцери опановуватимуть ази військової служби. Вони вчитимуться, як вести прицільний вогонь, пересуватися полем бою тощо.

5460_p_13_img_0004Особливо цікаві першокурсникам заняття на експериментальній смузі психологічної підготовки. І нехай вони не долають її на час, під звуки вибухів та свист куль, місцевість не вкриває дим, а хвилювань не додає вогонь, але отримати неабияке фізичне навантаження й порцію адреналіну зможе кожен.

— Було дуже екстремально — але надзвичайно цікаво, — так описав курсант Владислав Вуйцик власні емоції після першого проходження смуги.

5460_p_13_img_0002Проповзти кількадесят метрів під колючим дротом, подолати спеціальні та приховані перешкоди, захопити ворожу траншею, пройти завали…

— Смуга дуже реалістична, тренує в нас витримку та наполегливість, — ділиться враженнями курсант Петро Терещук. — Звичайно, найскладнішим стало подолання водної перешкоди, проте наша група добре пройшла весь маршрут, адже ми допомагали один одному.

Цілком природно, що для вчорашніх школярів процес адаптації до умов армійської служби доволі складний. Адже їм доводиться пристосовуватися до нового розпорядку дня, до вимог військової дисципліни та неабияких фізичних навантажень. Утім, за свідченням самих курсантів, це неодмінна складова гарту офіцера.

— За ці кілька днів, проведених на полігоні, переконався, що не помилився із вибором професії, — говорить курсант Сергій Канаш. — Два роки тому до академії вступив мій рідний брат, батько в мене військовий, тому і я обрав цей нелегкий шлях.

5460_p_13_img_0001Серед першокурсників, які нині опановують військову науку в Міжнародному центрі миротворчості та безпеки, є чимало дівчат.

— До всіх складнощів курсантського життя я була заздалегідь готова морально і фізично. Мій батько теж військовий, учасник АТО, тому я багато знаю про армію, як кажуть, з перших уст, — стверджує курсант Марія Павельчук. — У нас дуже дружний колектив, адже всі прийшли сюди, зробивши свідомий вибір.

Начальник табірного збору полковник Михайло Івасюк зауважує, що зараз первинну військово-професійну підготовку проходять близько шести з половиною сотень першокурсників.

— Програма підготовки першокурсників останнім часом зазнала значних змін з урахуванням досвіду участі військ у проведенні антитерористичної операції, — говорить офіцер. — Тому заняття стали більш інтенсивними та реалістичними.

Після польової фази, яка закінчиться 20 серпня, першокурсники повернуться до пункту постійної дислокації, де з ними продовжуватимуть проводити заняття, а на початку вересня вони складуть Військову присягу на вірність Українському народу.

Віталій РУДКОВСЬКИЙ

Схожi записи: