Цьогоріч правопорушень у військах поменшало у півтора раза

 Серпень 11, 2016

5460_p_09_img_0001Зокрема, кількість злочинів, пов’язаних з ухиленням від військової служби, зменшилась удвічі, розкрадань військового майна — в 1,6 раза, незаконного поводження зі зброєю — у півтора, а нестатутних відносин — на 20%

З початку збройної агресії Російської Федерації на Сході України серйозною проблемою, що суттєво вплинула на стан правопорядку в Збройних Силах, стала якість особового складу. Протягом 2014–2015 років до війська було призвано більше 100 тисяч осіб. На жаль, у військові колективи потрапили люди, схильні до асоціальної поведінки, з кримінальним минулим, а також алко- та наркозалежні.

— Все це знайшло своє негативне відображення в морально-психологічному стані військовослужбовців та погіршенні правопорядку, — розповів під час брифінгу тво начальника Військової служби правопорядку в ЗС України — начальника Головного управління ВСП ЗС України генерал-майор Ігор Криштун. — Цього року ми виявили 12 тисяч випадків зловживання спиртним. При цьому 13% правопорушень скоєно військовослужбовцями у стані алкогольного сп’яніння.

Також упродовж цих двох років у рази побільшало військовослужбовців, які самовільно залишили військові частини, випадків нестатутних відносин, непокори та дорожньо-транспортних пригод. Тож керівництвом Збройних Сил України та Міністерства оборони була розпочата робота щодо покращення правопорядку. 2015 року на всіх колегіях, які проводив Міністр оборони, питання дисципліни у війську було одним із головних.

Міністерство оборони подало на розгляд Верховної Ради низку законопроектів для посилення відповідальності військовослужбовців та надання командирам додаткових прав у особливий період. Вони всі набрали чинності 5 березня минулого року. До Кримінального кодексу внесені зміни щодо збільшення терміну покарання за військові злочини.

— Питанням дисципліни нині займаються фактично всі органи військового управління разом із військовою прокуратурою, Національною поліцією, громадськістю та військово-цивільними адміністраціями. Завдяки цим діям у нас уже є певні зрушення. Так, цьогоріч стан правопорядку в ЗС України набув тенденції до покращення. Це пов’язано як з проведеними заходами, так і з тим, що мобілізованих поступово замінюють більш умотивовані й відповідальні контрактники, — говорить генерал-майор Ігор Криштун. — З початку року загальна кількість правопорушень зменшилася у півтора раза в порівнянні з аналогічним періодом минулого. Зокрема, злочинів, пов’язаних з ухиленням від військової служби, поменшало вдвічі, розкрадань військового майна — в 1,6 раза, незаконного поводження зі зброєю — у півтора, а нестатутних відносин — на 20%.

Роман ВУС

Схожi записи: