Українці мають бачити і знати, хто їх захищає

 Серпень 16, 2016

5460_p_06_img_0001Військовослужбовці Збройних Сил наполегливо готуються до військового параду в Києві на честь Дня незалежності

На злітно-посадковій смузі аеродрому Київського державного авіаційного заводу «АВІАНТ» тривають загальновійськові тренування Маршу незалежності.

Під час перевірки ходу підготовки особового складу до параду військ з нагоди 25-ї річниці незалежності Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак повідомив, що цей парад відрізнятиметься від попередніх. Зокрема цього року в урочистостях візьмуть участь понад 4 тисячі військовослужбовців Збройних Сил України, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, співробітників Національної поліції України, а також понад 200 одиниць військової техніки.

5460_p_06_img_0002— Цей парад відповідає всім критеріям та вимогам військових ритуалів. Із зони проведення антитерористичної операції не буде вилучено жодної одиниці техніки. Крім того, 23 серпня на аеродромі в Чугуєві буде передано близько двохсот одиниць техніки, яку одразу направлять у військові частини в зоні АТО. Також під час Маршу незалежності військовослужбовці Збройних Сил України продемонструють нові зразки парадної та повсякденної форми одягу, яка повністю відрізняється від попередньої та відповідає сучасним стандартам. Вважаю, що військовий парад як військовий ритуал є абсолютно необхідним. Українці мають бачити і знати, хто їх захищає, — сказав Міністр оборони України.

5460_p_06_img_0003У парадному розрахунку чимало учасників АТО. Так, одним із них є легендарний комбат «Адам» — Герой України майор Євген Межевікін, який знищив п’ять танків ворога.

— Я одразу погодився брати участь у параді. Адже саме заради незалежності та цілісності України ми воюємо, втрачаємо сили та здоров’я, а найголовніше — віддаємо життя за Вітчизну. Особисто для мене незалежність — це право жити на своїй землі, служити народу та пишатися тим, що ти українець, — сказав Євген Межевікін.

Вперше в історії участь у військовому параді візьмуть військовослужбовці Сил спеціальних операцій та резервісти, що входять до складу стратегічного резерву Збройних Сил України, який створений на випадок загострення ситуації з метою посилення війська.

Старший солдат Олександр Рудницький — ровесник незалежності нашої держави. Нині хлопець є резервістом у 95-й аеромобільній бригаді, в якій він протягом тривалого часу виконував завдання в зоні АТО.

— Я вперше беру участь у параді. Для мене це є справою честі. В першу хвилю мобілізації пішов добровольцем в армію. Разом із підрозділом пройшов Слов’янськ, Красний Лиман, Савур-Могилу, донецький аеропорт. Крайнє наше бойове завдання полягало в тому, щоб зробити коридор для виведення військ із Дебальцевого. На жаль, тоді не всі повернулися живими, але ми мусимо відстоювати незалежність заради майбутнього наших дітей, — поділився враженнями Олександр Рудницький.

— З нашого району в Житомирській області для параду відібрали лише двох. Тож я пишаюся, що маю змогу бути причетним до цього свята. Адже завдяки параду люди зрозуміють, що в нас є могутнє військо, — додав ще один резервіст — солдат Микола Охрименко.

Олена КРУГЛЄНЯ

 

Схожi записи: