«АТО-арт», зроблене руками «Мага»

 Серпень 11, 2016

5459_p_24_img_0007Волонтер та митець Олександр Моїсеєнко створює чудернацькі металеві скульптури, які вже давно підкорили серця мешканців столиці Луганщини. Виготовляє їх із осколків мін та снарядів як нагадування про жахи війни, яка триває на його землі

Ідучи Сєверодонецьком, можна побачити чимало цікавих металевих «скульптур»: наприклад, усміхненого триголового змія, що запрошує відвідати стоматологічний кабінет. Поряд махає крилами металевий метелик, а неподалік примостився на штурвал папуга, схожий на пірата, і розпустив залізний хвіст гордий павич. Ці представники вуличного техно-арту виконані з велосипедних ланцюгів, частин мотоциклетних моторів і навіть із гільз від снарядів. Магічне перевтілення старих речей здійснив талановитий майстер Олександр Моїсеєнко. У місті він відомий за псевдонімом «Маг».

Чимало робіт він створив із використаних військових боєприпасів. Колись грізний метал чоловік перетворює на витвори мистецтва. І це дуже символічно…

— Мені дуже хочеться, щоб цю війну запам’ятали наші нащадки. Щоб, дивлячись на цей розірваний товстий метал з гострими краями, люди зрозуміли увесь жах війни, замислилися над тим, що в жодному разі її не можна повторити, — зазначив майстер.

5459_p_24_img_0006З останніх його робіт — вежа Донецького аеропорту та «Хрест крові», які несуть глибокий історичний і моральний зміст і мають на меті саме нагадування про трагічні події нашої історії. А ще «Дзвін війни». На цей пам’ятник «Маг» кілька місяців збирав уламки гранат, мін, снарядів та ракет. Невдовзі з’явилася скульптура кольору згорілого металу. Її Олександр Моїсеєнко подарував сумчанам. На дошці біля підніжжя нового меморіалу викарбувано імена загиблих.

Олександр Моїсеєнко мріє про те, щоб побачити посмішки на обличчях земляків, що залишили свої домівки, щоб після всього, що сталося, у них усе було добре. А ще — щоб якомога скоріше закінчилася війна!

Катерина РИНДІНА

Схожi записи: