У громадській приймальні завжди людно

 Серпень 7, 2016

5459_p_03_img_0001 У холі Відділу по роботі із зверненнями громадян Секретаріату Кабінету Міністрів України натовп людей. Близько 40 осіб із нетерпінням чекають на допомогу керівництва військового відомства у розв’язанні наболілих проблем. Консультують присутніх заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції Ігор Долгов та низка фахівців оборонного відомства з Департаменту фінансів, Військово-медичного департаменту, Юридичного департаменту, Головного квартирно-експлуатаційного управління Збройних Сил України та Головного управління персоналом Генерального штабу  ЗС України тощо.

Серед звернень громадян найактуальнішими залишаються забезпечення житлом військовослужбовців та членів їхніх родин. Так, Надія С., мати інваліда І групи, звернулася до військового керівництва з проханням позачергово надати її сину квартиру в столиці. Родині запропонували грошову компенсацію та інші населені пункти для проживання, проте сім’я відповіла відмовою і чекає на квартирні метри в Києві.

Інше звернення — від громадянки Ірини З. із Черкащини — стосувалося отримання квартири за фактом її пайової участі у будівництві житла одного з підрядників оборонного відомства. Забудовник відмовився надавати квадратні метри, запропонувавши повернути кошти. Документи даного звернення направили до розгляду Головного квартирно-експлуатаційного управління Збройних Сил України для подальшого вивчення та проведення перевірок фінансової спроможності підрядника.

Цікаво, що порівняно з минулими роками побільшало звернень щодо отримання українського громадянства. До військового відомства звернувся волонтер Дмитро Ф., який вже декілька років мешкає у Києві та, за його словами, активно займається допомогою війську. Проте військові юристи йому роз’яснили, що особа, яка має намір набути українського громадянства, повинна мати для цього не тільки бажання, але й усі законні підстави. Згідно з чинним законодавством України даний статус можна отримати лише за видатні заслуги перед країною, які необхідно підтвердити, за умови проживання на території України не менш як п’ять років або перебування у шлюбі з українкою не менш як два роки тощо.

Водночас звернення Арсланбека К. з подібного питання вдалося задовольнити, адже його підстави відповідали всім чинним вимогам закону.

Цікаво, що не меншає кількість охочих укласти контракт на військову службу. Проте існує низка причин, через які не всім дозволяють це зробити. Наприклад, Анатолій Р., лейтенант запасу, до звільнення служив у 93-й омпбр. Чоловікові скоро виповниться шістдесят років, проте він бажає продовжувати військову справу. Фахівці роз’яснили, що можливість укладання контракту навіть на мінімальний термін напряму залежить від віку. Проте, як виняток, було вирішено направити клопотання особисто до Міністра оборони з проханням задовольнити бажання офіцера запасу продовжити службу.

Ігор Долгов запевнив присутніх у тому, що всі звернення громадян мають бути розглянуті в найкоротші строки.

— Ми маємо допомагати і в той же час виправляти недоліки, які є у системі оборонного відомства, — зауважив заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції.

Тетяна МОРОЗ

Схожi записи: