Курси домедичної допомоги від канадських інструкторів

 Серпень 9, 2016

5459_p_15_img_0001Ще 19 наших військовослужбовців здобули знання з тактичної медицини за стандартами НАТО, щоб у майбутньому навчати інших

У невеликому приміщенні чутно крики та стогін поранених бійців. Хтось із них не може поворухнути ногою, у когось пошкоджені дихальні органи й майже не відчувається пульс, хтось перебуває в стані шоку і не може промовити ані слова

У таких умовах лікарю потрібно за лічені хвилини класифікувати поранених та дотримуватися чіткого порядку дій, адже від цього залежить їхнє життя. Саме за таким сценарієм протягом двох тижнів канадські інструктори готували у Києві українських інструкторів-медиків з надання першої домедичної допомоги. Завдяки цим курсам 19 військовослужбовців Збройних Сил України здобули знання з тактичної медицини за стандартами НАТО й у майбутньому зможуть самі навчати інших.

— Це вже другий курс подібного типу. Раніше ми навчали солдатів надавати першу домедичну допомогу в умовах бойових дій. Але згодом було прийнято рішення викладати для інструкторів, які потім зможуть самі навчати військовослужбовців. Адже чим більше буде навчених інструкторів, тим скоріше військові зможуть самостійно та фахово надавати екстрену медичну допомогу бойовим товаришам. У кожного з канадських інструкторів, які взяли участь у цьому навчанні, є реальний бойовий досвід, — розповідає головний інструктор курсів сержант збройних сил Канади пан Готьє.

На першому тижні слухачі вивчали базовий та поглиблений курс домедичної допомоги в умовах бойових дій. Зокрема — причини та механізми травм, надання домедичної допомоги при критичних станах та у бойових й екстремальних умовах. На другому тижні проходила підготовка медичних фахівців за принципом «Навчи інструктора», під час якої слухачі самостійно викладали та демонстрували практичні навички.

— Нас навчили нової системи надання домедичної допомоги, зокрема чіткої класифікації ушкоджень поранених, за допомогою якої можна врятувати не одне життя. Пораненим, залежно від тяжкості травм, присвоюються картки з номерами, відповідно до яких надається допомога та визначається черговість подальшої евакуації, — розповідає начальник медичного пункту однієї з військових частин молодший сержант Василь Ткачук. — Здобуті знання планую викладати не тільки в своїй військовій частині, а й в інших — для того щоб якомога більше моїх колег знали, як діяти в екстреній ситуації під час бою.

Після завершення курсів слухачі склали іспити й одержали сертифікат, який дає право викладати вивчену інформацію військовослужбовцям. Також вони отримали аптечки IFAC, у яких є всі основні засоби для рятування життя на полі бою. Приблизна ціна такої аптечки — 7 тисяч гривень.

Олена КРУГЛЄНЯ

Схожi записи: