Подвиги десантників закарбовані золотими літерами в літописі українського війська

 Серпень 3, 2016

5459_p_02_img_0001119-й навчальний центр ВДВ Збройних Сил України, що на Житомирщині, 2 серпня мав дуже урочистий вигляд. На плацу вишикувалися десантники, прийшли численні гості, рідні та близькі «крилатих піхотинців». Саме сюди вітати українських десантників із професійним святом прибули Президент України Петро Порошенко, Секретар РНБО Олександр Турчинов, Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак та інші державні посадовці.

— Надзвичайно приємно відзначати разом із вами свято українських лицарів «крилатої піхоти» — окремого роду військ, оповитого ореолом романтики. Велика честь стояти тут перед вами. Маю нагоду вкотре подякувати вам — мужнім і сильним воїнам — за самовіддане ратне служіння, — сказав у промові Президент України. — Золотими літерами в літопис українського війська закарбовані подвиги військовослужбовців Високомобільних десантних військ у боях за Савур-Могилу, гору Карачун, героїчне утримання донецького і луганського аеропортів, безпрецедентний серпневий рейд 2014-го по тилам ворога.

За теперішній бойовий гарт побратимів і високу готовність виконувати найскладніші завдання понад чотири сотні героїв у тільниках склали свої голови. Це важка ціна теперішнього відносного миру, але до остаточної перемоги ще потрібно готуватися…

У межах відвідин центру глава держави оглянув і навчальні класи — фізичної підготовки з елементами рукопашного бою «Барс», кабінет відпрацювання протидії саморобним вибуховим пристроям у житлових умовах, спеціальної психологічної підготовки, підготовки з виживання, лазерний та мультимедійний тир.

Того ж дня Петро Порошенко вручив низці військовослужбовців ВДВ нагороди та ключі від квартир.

Серед новоселів була і родина начальника кабінету групи (підготовки з виживання) відділення підготовки фахівців ВДВ ЗС України, військової розвідки та спецпризначення згаданого центру сержанта Дмитра Павлюка.

Дмитро із дружиною Яною не йняли віри, що все буде гаразд із квартирою. Навіть тримаючи в руках вручені Президентом сертифікат та ключі від житла, вони ще не зовсім усвідомлювали, що це відбулося насправді. А воно їм вкрай необхідне, адже сім’я виховує трьох діток — Ксенію, Максима і Соломію й очікує на поповнення — скоро має народитися донька, яку вирішили назвати Софією.

— Я служив у районі проведення АТО в складі розвідроти 95-ї бригади ВДВ. Був поранений під час штурму Семенівки неподалік Слов’янська, потім були бої під ДАПом, шахтою «Бутівка». Звісно, служити і воювати помітно легше, особливо морально, коли знаєш, що в родини немає побутових проблем, що є дім, в якому все гаразд, — говорить сержант Павлюк. — Можливо, на нашому прикладі люди краще зрозуміють, що військовим повернуть належну соціальну захищеність. Із такими сподіваннями можна повністю віддаватися бойовому вишколу.

Геннадій КАРПЮК

Схожi записи: